Magnez – jak objawia się niedobór?

0
1026
magnez

Magnez odgrywa ważną rolę w organizmie człowieka. Jest odpowiedzialny między innymi za takie procesy jak ruch mięśni, funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i jasność umysłu! Niedobór magnezu może powodować trudności z koncentracją, jak również drażliwość; ciągłe zmęczenie, które jest często związane z problemami ze snem lub skurczami łydek, czy drganie powiek (ściśle związane ze zmęczeniem). Aby nie dopuścić do pogorszenia się tych objawów należy uzupełnić swoją dietę poprzez spożywanie pokarmów bogatych w ten minerał lub przyjmowanie suplementów w razie potrzeby.

Dlaczego magnez jest tak ważny?

Magnez jest niezbędnym minerałem dla naszego organizmu. Pomaga utrzymać zdrowe serce, wzmacnia układ odpornościowy, a także reguluje rozwój kości od dzieciństwa do późnej starości! Magnez powinien być obecny w diecie każdej osoby, która chce być silna i zdrowa. 

Co może powodować niedobór magnezu?

Jak już wiemy, magnez jest dla nas bardzo ważny. Kiedy czyjaś dieta i styl życia nie dostarczają go w wystarczającej ilości, mogą pojawić się niespecyficzne objawy, takie jak chroniczne zmęczenie czy bezsenność. Trudne do określenia może stać się to, czy cierpisz na niedobór magnezu, ponieważ mogą być również inne czynniki zaangażowane w powodowanie twojego złego samopoczucia. Zawsze warto zrobić w tym kierunku badania krwi.

Zbadaj się, bo objawy mogą być niejednoznaczne!

Jeśli uważasz, że Twoje objawy mogą być spowodowane niedoborem magnezu, ważne jest, abyś poddał się badaniom. Magnez może prowadzić do zaburzeń rytmu serca i migotania przedsionków, co jest niezwykle niebezpiecznym stanem zarówno dla serca, jak i funkcji mózgu, ponieważ umysł opiera się na przepływie krwi z tych naczyń. Co więcej, niski poziom tych substancji wiąże się ze skurczem mięśni w tętnicach wieńcowych, co prowadzi nie tylko do objawów dławicy piersiowej, ale także do choroby niedokrwiennej serca i naczyń krwionośnych.

Objawy niedoboru magnezu są często niespecyficzne, co oznacza, że nie mają wyraźnej przyczyny lub diagnozy. To może utrudnić określenie, czy cierpisz na brak tego pierwiastka w organizmie – ale mogą być pewne wymowne oznaki! Czynniki, takie jak chroniczne zmęczenie i drażliwość mogą wskazywać na niewystarczające poziomy tego pierwiastka – w połączeniu z innymi problemami, takimi jak nerwowość i zaburzenia pamięci, wypadanie włosów, łamliwość paznokci.

Niedobór magnezu może wywołać w naszym organizmie spustoszenie. Kojarzy się często ze skurczami i pulsującą powieką, ale tak naprawdę obejmuje o wiele więcej. Warto sprawdzić jego poziom w badaniu krwi.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here