Makijaż permanentny brwi – jaką metodę wybrać?

0
1728

Makijaż permanentny brwi w ciągu ostatnich lat stał się wyjątkowo popularny. I nic dziwnego – jednorazowy zabieg z powodzeniem może utrzymywać się od kilku miesięcy do nawet kilku lat (wszystko zależy od tego, jaką metodę wybrałyśmy oraz czy zabieg zostały wykonany prawidłowo). To idealny sposób na piękny makijaż dla kobiet, które nie lubią spędzać zbyt dużo czasu przed lustrem, ale jednocześnie chcą zawsze wyglądać na zadbane i czuć się dobrze.

Nie wiesz, jaką metodę wybrać? Zapoznaj się z najnowszymi sposobami na makijaż permanentny brwi i sprawdź, co będzie dla ciebie najbardziej odpowiednie.
Metoda 3D to sposób, który pozwala zarówno na uzupełnienie utraconych włosków, jak i na całkowitą odbudowę utraconego łuku brwiowego. Mogą z niej korzystać zwłaszcza te osoby, których łuk brwiowy jest bardzo słabo widoczny. Odpowiedni łuk będzie ładnie podkreślał rysy twarzy, dlatego jeśli całkowicie straciłaś włoski, to warto je odbudować. Metoda 3D pozwala na uzyskanie naturalnego efektu, jest więc świetna dla osób, które chcą spróbować makijażu permanentnego brwi po raz pierwszy. Efekt utrzymuje się zwykle do 4 tygodni, po tym czasie należy zgłosić się na kolejne uzupełnienie włosków.

Metoda Microblanding będzie dobra dla osób, które z różnych przyczyn doświadczyły wypadania włosków. Ten sposób pozwala na delikatne uzupełnienie pustych miejsc tak, by efekt wyglądał jak najbardziej naturalnie. Kosmetyczka przed zabiegiem dobierze pigment pasujący kolorystycznie do twarzy i włosów, dzięki czemu brwi będą wyglądać delikatnie i ładnie. Microblanding sprawdzi się tez u osób, które chciałyby skorygować kształt i grubość swoich brwi – warto wcześniej porozmawiać z kosmetyczką o swoich oczekiwaniach, dzięki temu będziecie mogły wspólnie wypracować grubość, z którą będziesz czuła się komfortowo i która będzie pasować do twoich rysów twarzy.

Metoda Powder Effect jest idealna dla osób, które obawiają się efektu „przerysowanych brwi”. Pozwala ona na uzyskanie bardzo delikatnej, jasnej pigmentacji, świetnie więc sprawdzi się również u blondynek. Ten makijaż permanentny pozwala na uzyskanie efektu przypudrowanych brwi; nie zarysowuje się tu wyraźnie konturów.

Jeśli zdecydujesz się już na zabieg brwi, pomyśl też o wykonaniu makijażu permanentnego oczu. Sprawdzi się on zwłaszcza u tych pań, których typ urody potrzebuje mocniejszego podkreślenia na co dzień. Kreska na górnej powiece nadaje oczom wyrazistości, a dodatkowo sprawia, że rzęsy wyglądają na ciemniejsze i bardziej gęste. Makijaż permanentny oczu jest idealnym rozwiązaniem dla pań, które lubią podkreślać oko kreską, ale nie chcą tracić rano czasu lub wykonują ją nieprecyzyjnie. Kosmetyczka wykona makijaż z największą dokładnością, dzięki czemu idealną kreską będzie można cieszyć się minimum dwa lata, choć przy odpowiedniej pielęgnacji kreska spokojnie może utrzymywać się nawet do pięciu lat. Przed zabiegiem należy wybrać odpowiedni barwnik, który nie przytłoczy naszego typu cery, ale raczej nada mu wyrazistości.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki uprzejmości linergistki Magdaleny Bąk z Warszawy.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here