Manekin sklepowy – niezbędnik sklepu z odzieżą

0
1350

Jeśli prowadzisz lub zamierzasz otworzyć swój sklep z ubraniami, potrzebować będziesz kilku podstawowych elementów. Dzięki nim nie tylko odpowiednio wyeksponujesz odzież, ale sprawisz również, że klient dobrze poczuje się podczas robienia zakupów. A atmosfera, panująca w sklepie jest bardzo ważna!

Pierwszym punktem na Twojej liście z pewnością są otwarte szafy, w których zawisną ubrania na sprzedaż. Miejsce, w którym powiesisz odzież powinno być przestronne i wygodne, a jednocześnie pozwalać na swobodny dostęp do poszczególnych produktów. Dobrze, aby ubrania powieszone były bokiem do klienta, dzięki czemu łatwo będzie wydobyć je i zobaczyć z bliska.

Kolejnym bardzo ważnym elementem są wieszaki. Najlepsze są te drewniane. Są ekologiczne, ładnie się prezentują i nie łamią się. Ubrania na nich zawieszone prezentują się nie tylko elegancko, ale od razu kojarzą się z wysoką jakością.

Manekin wystawowy

Przydatne są również przebieralnie. Wygodne, szerokie, z dużym lustrem i dobrym oświetleniem. Zadbaj też o odpowiednią osłonę. Są sklepy, które sięgają po drzwi zamykane na zasuwkę lub łańcuszek. Inne sięgają po grubą zasłonkę. Dzięki temu klient po przymierzeniu ubrania nie będzie zmęczony zakupami i chętniej zdecyduje się na taki ciuch, ponieważ będzie miał nadal nastrój i energię na oglądanie go.

Nieodłącznym elementem każdego sklepu jest także manekin wystawowy, którego zadaniem jest zainteresowanie klienta asortymentem. Manekiny postaciowe warto postawić na wystawie z dużym oknem oraz wewnątrz sklepu, między poszczególnymi kolekcjami.

Dlaczego manekin sklepowy jest tak istotny?

Manekin wystawowy to sygnał dla każdego klienta. Dzięki niemu będzie on wiedział, jak dany strój będzie prezentował się realnie, na sylwetce. To także inspiracja do stworzenia danej stylizacji. Prezentując gotowy ubiór na manekinie sklepowym, pokazujesz klientowi, że wszystkie elementy odzieży, której potrzebuje do stworzenia outfitu, może znaleźć w Twoim sklepie!

Manekiny postaciowe

Pamiętaj, że na rynku dostępne są różne manekiny postaciowe. Dlatego wybierz te rozkładane, z ruchomymi rękami i nogami. To znacznie ułatwi i przyspieszy prace nad przebieraniem manekinów. Dzięki temu bez problemu możesz aktualizować swoją wystawę o najnowsze kolekcje, związane choćby z kolejną porą roku lub nowości, które pojawiają się w asortymencie.

Manekiny postaciowe – gdzie kupić?

Najlepszym miejscem, w którym możesz znaleźć manekiny postaciowe jest internet. To właśnie w sieci kupisz te elementy wyposażenia w atrakcyjnej cenie. Dodatkowo, wybór jest naprawdę szeroki. Można znaleźć zarówno męskie, jak i damskie, dorosłe i dziecięce. Dzięki temu dopasujesz je do asortymentu, który posiadasz. Manekin wysyłany jest kurierem, pod wskazany adres. Nie musisz więc martwić się o przewiezienie zamówienia lub dodatkowe opłaty za transport.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here