Materac do gondoli – jak wybrać, aby zapewnić dziecku wygodę?

0
178
Materac do gondoli

W pierwszych latach życia, dziecko spędza sporo czasu w gondoli. Wózek staje się dla niego miejscem odpoczynku i snu, dlatego cała jego konstrukcja, ale i znajdujący się wewnątrz materac mają ogromne znaczenie. Czym zatem kierować się podczas wybierania materacyka do gondoli? Podpowiadamy!

Materac nie tylko do gondoli

Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że materac kupowany do gondoli, sprawdzi się również w innych miejscach. Można go zastosować w kołysce, kojcu czy koszu Mojżesza. Jego zadaniem jest amortyzacja, eliminacja drgań występujących podczas spacerów z wózkiem. Poza tym chodzi o to, by maluszkowi zapewnić wygodę odpoczynku i snu.

Nie bez znaczenia pozostaje kwestia bezpieczeństwa. Materac o odpowiednich parametrach, np. z oferty https://rucken.pl/, jest wsparciem dla ciała maluszka, chroni go przed np. niekontrolowanym obracaniem się na brzuszek, a także gwarantuje prawidłowy rozwój kręgosłupa. Nawet wtedy, gdy gondolę bądź kołyskę mamy już po jednym dziecku bądź kupujemy używane, należy wybrać nowy, indywidualnie dopasowany materac.

Parametry materaca do gondoli

Materac, który ma być stosowany w gondoli, musi oferować odpowiedni rozmiar. Chodzi o jego precyzyjne dopasowanie do wnętrza gondoli. Na pewno nie może być on wciskany na siłę, ponieważ w takim przypadku nie zagwarantuje właściwego wsparcia ani wygody dla maluszka. Aby właściwie dobrać materacyk pod względem rozmiarów, można skorzystać z wkładki. Wystarczy ją zmierzyć. Warto także uwzględnić wysokość materaca oraz tę zmierzoną od górnej powierzchni materaca aż do brzegu wózka.

Materacyk do gondoli powinien być wykonany z pianki, która gwarantuje jego trwałość, ale i jest w stanie zapewnić wygodę dla maluszka. Wśród polecanych produktów znajdują się te z pianki o gęstości wynoszącej 25 kg/m3 – oznaczane najczęściej jako T25. Materacyk musi być również przewiewny, by dziecku zapewnić odpowiedni komfort termiczny. Warto także wybrać materac o średnio twardej piance, wysokoelastycznej, ponieważ taki produkt nie odkształca się.

Higiena i komfort snu

Na zdrowy sen maluszka wpływ będzie mieć zewnętrzna warstwa materaca, a właściwie jego pokrowiec. Chodzi o zachowanie higieny. Najlepiej, aby materac był antyalergiczny, a pokrowiec nadawał się do prania, dzięki czemu rodzice nie będą mieć problemu z utrzymaniem go w czystości.

Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, których skóra jest bardzo wrażliwa, podatna na podrażnienia lub występują schorzenia, takie jak atopowe zapalenie skóry. Antyalergiczny materac będzie niezbędny u maluchów, które zmagają się ze wszelkiego rodzaju alergiami, nie tylko skórnymi.

Wygodny, kolorowy, estetyczny!

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas kupowania materacyka do gondoli? Na jego estetykę. Kolorowy czy wzorzysty materac przyciągnie uwagę dziecka, ale i ożywi klasyczny wózek. Choć nie jest to najważniejsza kwestia, można być pewnym, że na rynku znajdziemy materace, które spełniają najważniejsze funkcje, są wygodne dla dziecka, bezpieczne i higieniczne, a do tego estetyczne.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here