Matowa szminka w płynie od Maybelline

0
2951
Matowa szminka w płynie od Maybelline

Choć trendy w makijażu się zmieniają, to już kolejny sezon matowa szminka powinna znajdować się w kosmetyczce każdej kobiety. Pomimo tego, że ten typ pomadek nie zyskał aż takiej popularności jak błyszczyki, mat na ustach robi niezwykłe wrażenie, a panie są tego w pełni świadome. Maybelline ma w tym temacie wiele do zaoferowania.

Zanim jednak zapadnie decyzja o zakupie matowej pomadki w płynie, trzeba wiedzieć, że taka szminka jest idealna dla kobiet o wydatnych, pełnych ustach. Niestety matowy efekt ma tendencję do optycznego zmniejszania ust. Z kolei błyszczyk odpowiedzialny jest za dokładnie odwrotny efekt. Małe usta, na których pojawi się ten kosmetyk, będą wyglądały na znacznie większe.

Matowa szminka – za co ją kochamy?

Choć tego typu pomadki modne są od dłuższego czasu, prawdziwą wygodę przyniosły dopiero te o płynnej konsystencji. To właśnie one cechują się niezwykłą trwałością i mogą pozostawać na ustach w idealnej formie przez wiele godzin. Matowa szminka w płynie ma zazwyczaj piękny, nasycony kolor i świetnie kryje – najczęściej już po położeniu jednej warstwy. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, aby usta były dobrze przygotowane do tego rodzaju pomadki. Powinny być gładkie i dobrze nawilżone, bo matowe szminki lubią dodatkowo wysuszać usta. Jeśli więc wargi mają naturalną tendencję do wysuszania się, trzeba dobrze się zastanowić czy matowa, płynna pomadka jest dla nich właściwa.

Ogromnym atutem matowych pomadek w płynie jest też fakt, że nie zawsze trzeba używać wcześniej konturówki. Dobre pomadki schną dość szybko i nie rozpływają się w sposób niekontrolowany na ustach.

Maybelline – matowa szminka w płynie i jej zalety

Nie bez powodu Maybelline nazwało swój produkt SuperStay Matte INK. Ta matowa szminka utrzymuje się na ustach bez problemu nawet 16 godzin. Specjalny aplikator ułatwia równomierne nakładanie kosmetyku. Pomadka sprawnie wysycha na ustach i pozostaje w niezmienionej pozycji przez długie godziny.

Matowa szminka od Maybelline ma bardzo przyjemny zapach, co też ma duże znaczenie. Kosmetyk nie wysusza powierzchni warg. Po usunięciu makijażu usta zachowują swój naturalny, zdrowy wygląd. Kolorowe pomadki SS Matte INK są świetnie napigmentowane, więc położenie już pierwszej warstwy zapewnia perfekcyjny, jednolity kolor.

Jak nakładać matową pomadkę w płynie od Maybelline?

Nakładanie szminki w płynie najlepiej poprzedzić dokładnym obrysowaniem ust konturówką. Dzięki temu można im nadać perfekcyjny kształt. Następnie należy rozpocząć nakładanie pomadki od centralnej części górnej wargi, a potem – kierując się od strony kącika ust – dokładnie wypełniać przestrzeń ograniczoną linią konturówki, zmierzając ku środkowi.

W ten sam sposób matowa szminka w płynie musi być nałożona na dolną wargę. Nie warto się spieszyć przy tym, bo silnie napigmentowany kosmetyk wymaga dużej precyzji w czasie aplikacji. Powolne, dokładne nakładanie pomadki zapobiegnie ewentualnym niedokładnościom, bo trzeba jednak pamiętać, że dość trudno dokonuje się poprawek. Usta można uwydatnić jeszcze bardziej, stosując rozświetlacz. Nałożony na środkowej części warg sprawi, że optycznie usta będą pełniejsze.

Matowa szminka w płynie od Maybelline to niezwykle trwały kosmetyk. Przystępując do demakijażu ust, należy zarezerwować sobie kilka minut, aby dokładnie go usunąć.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here