Meble do przedpokoju – komoda, lustro, wieszak i co jeszcze?

0
1853
Meble do przedpokoju - komoda, lustro, wieszak i co jeszcze?

Przedpokój, oprócz salonu, to jedno z bardziej reprezentatywnych miejsc w domu – mimo że to jedynie pokój przechodni, to warto zadbać o jego dekoracyjność i użyteczność. Jakie meble powinny się znaleźć w przedpokoju?

Miejsce na powieszenie płaszcza, czyli wieszak

Bez wieszaka w przedpokoju trudno się obejść – gdzieś przecież płaszcze i kurtki trzeba powiesić. Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią, warto wybrać panel z wieszakiem, który jest montowany na ścianie. Wraz z innymi meblami do przedpokoju panel będzie współtworzyć spójny, harmonijny projekt. W przypadku, gdy wieszak ma być bardziej dyskretny lub gdy mamy do dyspozycji wąski przedpokój, warto zdecydować się na pojedynczy wieszak, który można przykręcić w dowolnym miejscu w przedpokoju.

Pojemna komoda

Komoda w przedpokoju może pełnić wiele funkcji. Najczęściej stanowi przechowalnię na dodatki do jesienno-zimowej odzieży, takie jak: czapki, szaliki, rękawiczki, chusty itp. Można w niej także schować pastę do butów, ocieplane wkładki, prawidła czy impregnat. Pamiętajmy jednak o tym, żeby rzeczy w komodzie układać w zależności od ich przeznaczenia i częstotliwości użytkowania. W ten sposób unikniemy bałaganu.

Komoda to nie tylko pojemna skrytka. Pusty blat tego mebla aż kusi, aby go dekoracyjnie zagospodarować i umieścić na nim stylową lampę czy wazon z kwiatami.

Przestronna szafa na kurtki i płaszcze

Trudno sobie wyobrazić przedpokój bez pojemnej szafy. Bardzo często w jej wnętrzu kryje się połowa garderoby domowników – grube futra, przeciwdeszczowe kurtki, płaszcze, parasolki. Obowiązkowym wyposażeniem szafy do przedpokoju musi być więc metalowy drążek, na którym da się powiesić dużą ilość wieszaków z poprzeczką. Na dnie szafy można schować odkurzacz, ale też… kask narciarski czy kije trekkingowe.

Szafka na obuwie

Nieporządek z butami potrafi się łatwo zrobić już w przypadku trzyosobowej rodziny – gdy dzieci jest więcej albo gdy organizujemy przyjęcie, bałagan może się zrobić bardzo szybko. Z tego powodu, rozważając kwestię tego, jakie meble do przedpokoju wybrać, warto się zaopatrzyć w szafkę, do której schowamy obuwie, którego akurat nie używamy, np. gdy za oknem jest zima, to trampki i sandały nie muszą być na widoku. Świetnym rozwiązaniem są szafki na buty, na których blacie znajduje się miękkie siedzisko. Jest to udogodnienie, które spodoba się zarówno gościom, jak i Tobie – po prostu wygodniej włożysz buty przed wyjściem lub je ściągniesz, gdy przekroczysz próg domu.

Lustro w przedpokoju

Urządzając przedpokój, nie sposób nie wspomnieć o kluczowym dodatku, jakim jest lustro. To przed nim domownicy przygotowują się do wyjścia z mieszkania – zawiązują krawat, poprawiają włosy. W zależności od rozmiaru powierzchni ścian, jaką dysponujemy, tak duże lustro powinniśmy wybrać. Może ono pokrywać całą ścianę od sufitu do podłogi albo znajdować się nad komodą. Lustro sprawdzi się także w formie drzwi od przesuwanej szafy. Ważne, żeby lustro nie witało gości od progu – raczej nikt nie chce być witany przez swoje odbicie, zaraz po otworzeniu drzwi.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here