Meble i dodatki, które uprzyjemnią wypoczynek na tarasie lub balkonie

0
1058
Meble i dodatki, które uprzyjemnią wypoczynek na tarasie lub balkonie

W ostatnim czasie posiadanie własnego tarasu lub balkonu jeszcze bardziej zyskało na wartości. Taras lub balkon to przedłużenie naszego mieszkania bądź domu. To również możliwość swobodnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby miejsca te były urządzone komfortowo i funkcjonalnie. W zależności od powierzchni, na tarasie lub balkonie można wydzielić co najmniej dwie strefy. Są nimi miejsce do jedzenia oraz miejsce do wypoczynku. W przypadku małego metrażu zawsze można posłużyć się meblami, które składają się i rozkładają według aktualnej potrzeby.

Meble do wypoczynku na tarasie lub balkonie

Podstawowym wyposażeniem każdego tarasu oraz balkonu są meble. Zanim przystąpimy do zakupu mebli tarasowych, warto przeanalizować jak chcemy spędzać czas. Czy chcemy przede wszystkim odpoczywać, czy spotykać się z rodziną i znajomymi?

Wygodę w czytaniu gazety lub książki umożliwi leżak, leżanka lub wiszące krzesło (wiszący fotel). Natomiast spędzanie czasu na biesiadowaniu umożliwi stół z krzesłami. Przy czym wszystkie meble mogą pochodzić z jednej kolekcji lub mogą różnić się od siebie. Wszystko zależy od koncepcji wystroju oraz posiadanych środków.

Współczesne meble tarasowe wykonane są głównie z drewna lub technorattanu. Są to materiały gwarantujące trwałość użytkowania oraz atrakcyjny wygląd mebli.

Tekstylia do mebli

Znaczący wpływ na wygodę użytkowania mebli tarasowych mają tekstylia takie jak poduszki na krzesła, poduszki na leżaki, poduszki na huśtawkę, poduszki służące jako oparcie. Na odkrytych powierzchniach najlepiej sprawdzają się tekstylia, które można prać w pralce. Niestety nie da się uniknąć kurzu, pyłu, smogu, plam po posiłkach. Dlatego tak istotne jest, aby poduszki na krzesła były uszyte z łatwych do utrzymania w czystości tkanin. 

Na tarasie lub balkonie dobrze sprawdzają się zatem pikowane poduszki uszyte z poliestru i wypełnione poliuretanem. Celem pikowania poduszki jest wydłużenie czasu jej użytkowania. Poduszka dzięki pikowaniu jest zabezpieczona przed zniekształceniami.

Dobór poduszek tarasowych wpływa nie tylko na komfort odpoczynku, ale również wygląd tarasu lub balkonu. W sprzedaży jest wiele kształtów, wielkości, kolorów i deseni tego typu dodatków. Można zdecydować się na stonowane i eleganckie kolory szarości oraz czerni. Natomiast poduszki o soczystych barwach (na przykład: czerwony, zielony, niebieski, fuksja) ożywiają meble i nadają powierzchni balkonu charakteru.

Donice na taras i balkon

Na tarasie lub balkonie nie może zabraknąć roślin. Można tu uprawiać zarówno różne odmiany kwiatów, jak i owoce oraz warzywa (truskawki, paprykę, pomidory). Do ich uprawy warto wybrać pojemne donice wykonane z podobnych materiałów jak meble ogrodowe.

Atrakcyjną ofertę donic tarasowych przedstawia sklep eDomator.pl. W asortymencie sklepu znajdują się wszystkie niezbędne artykuły do wyposażenia tarasu. Oprócz mebli i poduszek można tu zakupić również donice wykonane z różnych materiałów (na przykład: technorattan lub tworzywo sztuczne) o różnych wielkościach i kształtach.

Donicą, która szczególnie przykuwa wzrok, jest stylowy kwietnik. W tego typu kwietniku można stosować system nawadniający typu tasiemka. Mimo sporych rozmiarów kwietnika, do nasadzenia roślin nie trzeba dużej ilości ziemi. Jest to możliwe dzięki wkładowi z uchwytami będącemu w zestawie z donicą.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here