Od pewnego czasu prawdziwą rewelacją na rynku suplementacji diety okazuje się produkt naturalny, którym jest młoda pszenica i młody jęczmień. Jak wykazują na to badania naukowe, są to artykuły żywnościowe, które są absolutnym hitem, jeżeli chodzi o pozytywny wpływ na pracę ludzkiego organizmu. Co takiego potrafią zdziałać? Zajrzyj w poniższe fragmenty.
Znane od dawien dawna
Młody jęczmień i młoda pszenica to składniki bardzo popularne głównie z tego względu, że wykazują właściwości oczyszczające. Redukują poziom toksyn zalegających w naszym organizmie. Umożliwiają szybsze spalanie tłuszczu. Poprawiają jakość pracy poszczególnych narządów oraz dodają energii.
Są znane od czasów rzymskich gladiatorów i to właśnie w starożytności zostały po raz pierwszy mocno docenione. Od tego momentu na stałe zagościły w medycynie naturalnej całego świata. Wieki temu zrodził się nawyk, aby spożywać źdźbła charakteryzowanych zbóż po to, żeby móc zyskać energię do ciężkiej pracy, a wyżej wspomniani gladiatorzy – siłę do walki.
Wraz z biegiem czasu jednakże, mimo właściwości bardzo cennych dla organizmu, o młodym jęczmieniu i młodej pszenicy wydawać by się mogło, że zapomniano. Po latach, a nawet stuleciach, produkty te wróciły do łaski. Dziś są istnym hitem.
Pełne wartości odżywczych
Obie te rośliny, tj. młody jęczmień i młoda pszenica, posiadają ogromną ilość witamin, a także szereg cennych składników mineralnych i aminokwasów. Różnica między nimi polega w zasadzie tylko na innym procesie trawienia. Jeżeli chodzi o pszenicę to trudniej się ona trawi, zaś jęczmień dużo łatwiej.
Oba te produkty mają natomiast sporo wartości odżywczych, w tym na uwagę zasługuje fakt, iż wyróżnia je bogactwo witaminy E, K, C, witamin z grupy B, kwasu foliowego, beta-karotenu, kwasu pantotenowego. Dodatkowo to istna kopalnia magnezu, wapnia, fosforu oraz potasu.
Złoty środek
Zboża te są świetne na odtruwanie organizmu, znakomicie sprawdzają się jako źródło błonnika, więc mogą oczyszczająco działać na nasze jelita. Przyspieszają proces przemiany materii oraz zmniejszają problemy z zaparciami. Świetnie wchłaniają się zawarte w nich wartości odżywcze.
Dodatkowo wykazują właściwości antygrzybiczne, przeciwzapalne, uniemożliwiają gromadzenie się bakterii w układzie pokarmowym. Są doskonałym sposobem na walkę z chorobami skórnymi, w tym redukowaniem stanów zapalnych, intensywnym trądzikiem. Łagodzą choroby układu krążenia, ponieważ stymulują prace układu krwionośnego, są świetnym wspomagaczem należytego działania trzustki, jelit, chronią błonę śluzową żołądka i nie dopuszczają do powstawania stanów zapalnych dziąseł.
Pobudzają produkcje hemoglobiny, korzystnie wpływają na prace serca i wzmacniają naczynia krwionośne. Dodatkowo pobudzają koncentrację, polepszają ogólne samopoczucie i poprawiają kondycję psychofizyczną. Pobudzają, dlatego odczuwamy po ich spożyciu sporą porcję energii nawet przez kilkanaście godzin.