Moringa – pobudzająca moc zdrowia

0
2976
Moringa – pobudzająca moc zdrowia

Spośród szeregu rozmaitych medykamentów, jakie mają działać na nasz organizm zdrowotnie, coraz większym zainteresowaniem cieszą się preparaty naturalnego pochodzenia. Jednym z bardzo chętnie polecanych ze względu na szereg działań leczniczych składnikiem jest moringa. Co to takiego? Zapraszamy do lektury.

Czym jest moringa

Moringa to skrótowe określenie z łacińskiego terminu moringa oleifera odnoszące się do drzewa przez stulecia wykorzystywanego jako podstawowy element ajuwerdyjskiej medycyny. Porasta tereny kontynentu azjatyckiego, rośnie w Himalajach. Ze względu na takie umiejscowienie, stanowi roślinę niesamowicie odporną na działanie warunków klimatycznych nawet bardzo surowych. Moringa określana jest nierzadko mianem wiecznego drzewa, własnie dlatego, iże może przetrwać niezależnie od panującej pogody.

Roślina ta jest dostępna jako produkt w postaci naturalnych liści lub proszku. Wykorzystanie moringi jest natomiast bardzo szerokie.

Cenne składniki

W roślinie, o której mowa w niniejszym artykule, doszukać się można całą masę witamin, w tym A, E oraz C. Ponadto posiada sporo przeciwutleniaczy, które redukują wolne rodniki.

Dzięki temu moringa pozwala na ograniczenie procesu starzenia się organizmu. To bogactwo żelaza, bowiem jest go w niej aż o dwadzieścia pięć razy więcej niż w szpinaku, który uznaje się za główne źródło tego wartościowego pierwiastka.

Moringa – pobudzająca moc zdrowia

Moringa posiada również magnez i wapń. Obniża poziom złego cholesterolu oraz zabezpiecza układ krwionośny i osłania serce. Działa pobudzająco, znacznie lepiej niż klasyczna mała czarna jaką pijemy na obudzenie co poranek. Redukuje zagrożenie pojawienia się niebezpiecznej cukrzycy, a także nie dopuszcza do powstawania choroby Alzheimera. Świetnie sprawdza się w codziennej diecie diabetyków oraz normuje poziom cukru. Jest idealna na podnoszenie odporności i stanowi rewelacyjny środek na wspieranie pracy wątroby.

Przydaje się także z tego względu, iż łagodzi dolegliwości gastryczne, pozytywnie wpływając na prace żołądka. Polecana jest przy wrzodach. Zapobiega stanom zapalnym, stymuluje lepszą pracę nerek. Co więcej, warto wspomnieć również o tym, iż działa przeciwwirusowo oraz antybakteryjnie. Na kontynencie azjatyckim moringa uchodzi za jeden z najbardziej rozpowszechnionych afrodyzjaków tak samo silnie działających na kobiety, jak i mężczyzn.

Zastosowanie w suplementacji

Moringa ma bardzo silne działanie dlatego też jej suplementacja powinna być stosowana wedle zaleceń specjalistów. Nie spożywajmy jej samej, ale dodawajmy do zup czy też koktajli. W ten sposób nie przesadzimy z jej ilością. Roślina ta znakomicie pasuje również do owoców znanych w kuchni azjatyckiej takich jak mango, liczi czy banany oraz limonka.

Tego rodzaju napoje,w zbogacone moringą można spożywać śmiało każdego dnia. Dzięki regularności ich picia, od razu dostrzeżesz zasadniczą różnicę w swym samopoczuciu. Moringa to prawdziwa kopalnia cennych właściwości leczniczych, lecz w Polsce nadal wśród rozmaitych suplementów naturalnych nie jest jeszcze szczególnie silnie rozpowszechniona, a szkoda, bo można byłoby nią zastąpić szereg innych składników naszego stałego jadłospisu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here