Nadruki na odzież zamawiane u drukarza

0
1611
koszulka

W ostatnim czasie wykonywanie nadruków na odzież stało się coraz bardziej popularne. Dosłownie, w każdym sklepie możemy znaleźć ubrania, które sprzedawane są wraz z nadrukami. Nie muszą być one jakieś wyszukane, aby nadać ciuchom odpowiedniego stylu oraz charakteru. Wszystko jest kwestią indywidualną, ponieważ jednemu może coś się podobać bardziej, a innemu mniej. Dużo zależy również od kwestii inwestycji oraz dobrego pomysłu. Nadruki na odzież możemy zamawiać również u drukarza. Jakie są typy nadruków? Podpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/nadruki-na-odziez-u-drukarza/

Typy nadruków na odzież

Takimi usługami zajmują się specjalne firmy drukarskie. Jednak, jeżeli chodzi o same nadruki możemy podzielić je na kilka rodzaje. Specjaliści będą dobrze wiedzieli, który z nich wybrać oraz będą umieli Ci doradzić w kwestii doboru stylu, a także materiałów. Jakie są bowiem typy nadruków? Oto one:

  • Sitodruk – jest to najtrwalsza, a zarazem najtańsza forma wydruku. Wykonuje się ją używając sita oraz farb wodnych. Praktycznie każda tkanina oraz szwy są podatne na taki nadruk.
  • DTG – jest to cyfrowe nadrukowanie odzieży. Polega ona na wykorzystanie specjalnej drukarki, do której Zamiast papieru wkłada się ubrania. Jest to dobry wybór do bawełnianych koszulek oraz wypadku, kiedy zamawiana jest ich spora ilość. Nadruk tego typu jest bardzo trwały.
  • Folfia Flex – jest ona idealna do kurtek, ponieważ jest bardzo trwałe. Polega na ogrzewaniu folii o jednej barwie na daną odzież. Swoją formułą można porównać ją do jednorazowych tatuaży.
  • Druk lateksowy – jest to ekologiczny oraz trwały nadruk. Do jego wykonania wykorzystywane są farby wodne.
  • Sublimacja – jest to metoda, która sprawdzi się wyłącznie na białych oraz jasnych ubraniach. Najlepiej, aby były one wykonane z poliestru. Jest ona bardzo często stosowana do nadruków na odzieży sportowej.

• Komputerowy haft – metoda ta używana jest do grubszych materiałów takich jak koszulki polo czy polary. Wykonuje się go przy pomocy nici. 

Jaki jest koszt wykonania nadruku na ubraniu?

Oczywiście koszty są uzależnione od ilości nadruków. Do tego wszystkiego należy uwzględnić czynniki takie jak poziom skomplikowania, czas poświęcony na wykonanie nadruku oraz użyte metody i materiały. Jeżeli chcemy wykonać nadruk przy użyciu najtańszej formy na białej koszulce, powinniśmy przygotować się na kwotę do 25 zł za sztukę. Na drukowanie na bluzie czy kurtce, a nawet spodniach wyniesie nas nieco więcej. Jeżeli zamawiamy większe pakiety, drukarze zazwyczaj są w stanie udzielić nam rabatu.

Zobacz też: http://www.diapazon.pl/jak-wyglada-szycie-butow-na-miare-czy-to-dobry-pomysl-na-biznes/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here