Najlepsze polskie komedie filmowe – Przegląd najśmieszniejszych polskich filmów i ich kultowych scen.

0
187
Najlepsze polskie komedie filmowe

Polacy są znani na całym świecie z poczucia humoru, które jest jednym z najważniejszych elementów naszej kultury. Nie dziwi zatem, że polskie kino obfituje w doskonałe komedie, które bawią nas do łez. W tym artykule przedstawimy przegląd najlepszych polskich komedii filmowych, opisując ich fabułę oraz kultowe sceny.

Historia polskiej komedii filmowej

Polskie kino komediowe ma długą tradycję, która sięga początków polskiej kinematografii. Już w latach 20. XX wieku powstawały pierwsze polskie filmy komediowe, takie jak „Piraci” czy „Mocny człowiek”. W okresie międzywojennym powstały również takie hity jak „Kult ciała” czy „Szczęśliwi błądzą”. Po II wojnie światowej do polskiego kina komediowego dołączyły takie gwiazdy jak Tadeusz Fijewski czy Wanda i Kazimierz Rudzcy. W latach 70. i 80. powstały natomiast takie kultowe filmy jak „Nie ma róży bez ognia”, „Kogel-mogel” czy „Brunet wieczorową porą”. Dzisiaj polskie kino komediowe wciąż cieszy się dużą popularnością, a w ostatnich latach powstały takie hity jak „Planeta singli” czy „Kobiety mafii”.

Przegląd najlepszych polskich komedii filmowych

W tym rozdziale przedstawimy przegląd najlepszych polskich komedii filmowych, wraz z ich fabułą oraz kultowymi scenami.

„Miś”

„Miś” to kultowa komedia z 1981 roku, w reżyserii Stanisława Barei. Film opowiada historię nieudolnego „sprzedawcy” miśków pluszowych, który postanawia zemścić się na szefach mafii, którzy go wykorzystują. W filmie nie brakuje niezapomnianych scen, takich jak chociażby słynne „cichociemni”.

„Kogel-mogel”

„Kogel-mogel” to jeden z najbardziej kultowych filmów polskiej kinematografii, w reżyserii Romana Załuskiego. Film opowiada historię nastolatki, która zachodzi w ciążę i musi zmierzyć się z problemami, jakie wynikają z takiej sytuacji. W filmie pojawiają się takie legendarne sceny jak chociażby „małe matury”.

„Kariera Nikodema Dyzmy”

„Kariera Nikodema Dyzmy” to kolejna kultowa komedia, w reżyserii Jana Rybki. Film opowiada historię młodego, ambitnego mężczyzny, który postanawia zrobić karierę w polityce i dla osiągnięcia swojego celu, wprowadza się do mieszkania wpływowego ministra. W filmie nie brakuje zabawnych scen, takich jak chociażby „papierosa w kominie”.

„Nie ma róży bez ognia”

„Nie ma róży bez ognia” to kultowa komedia z 1974 roku, w reżyserii Stanisława Barei. Film opowiada historię fikcyjnej wsi, gdzie wszystko jest pozorne i ludzie ukrywają swoje prawdziwe oblicza. W filmie pojawiają się takie kultowe sceny jak chociażby „harnaś” czy „taksówka”.

„Kiler”

„Kiler” to nie tylko kultowa komedia, ale również jeden z największych przebojów polskiej kinematografii lat 90. Film opowiada historię Józefa Białego, któremu przypadkowo udało się zabić mafijnego bossa. W wyniku tego zdarzenia, Józef staje się obiektem pościgu mafii oraz policji. W filmie nie brakuje niezapomnianych scen, takich jak chociażby „krótkie spodenki”.

„Chłopaki nie płaczą”

„Chłopaki nie płaczą” to kultowa komedia z 2000 roku, w reżyserii Olafa Lubaszenki. Film opowiada historię dwóch przyjaciół, którzy zostają oszukani przez kobietę, którą kochają. W wyniku tego zdarzenia, decydują się na przeprowadzenie zemsty, która nie przebiega jednak tak, jak sobie zaplanowali. W filmie pojawiają się takie kultowe sceny jak chociażby „telefon do mamy”.

„Planeta singli”

„Planeta singli” to jedna z najpopularniejszych polskich komedii ostatnich lat. Film opowiada historię Ani, która prowadzi bloga o życiu singli. Pewnego dnia poznaje Tomeka, z którym zaczyna się spotykać. W filmie nie brakuje zabawnych sytuacji, a jedną z kultowych scen jest chociażby „chód na miotle”.

Najlepsze kultowe sceny w polskich komediach

W tym rozdziale przedstawimy przegląd najlepszych kultowych scen w polskich komediach.

„Kult ciała”

Jedną z kultowych scen w filmie „Kult ciała” jest moment, w którym Marek Walczewski naśladuje w cyrkowej arenie różne zwierzęta.

„Nie ma róży bez ognia”

W „Nie ma róży bez ognia” niezapomnianą sceną jest moment, w którym Irena Kwiatkowska wciela się w rolę starszej pani, która w bardzo komiczny sposób próbuje wyleczyć swojego „chorego” kota.

„Kogel-mogel”

W „Kogel-mogel” jedną z kultowych scen stanowi moment, w którym Jadzia zostaje przyłapana przez mamę, jak pije alkohol.

„Miś”

W „Misiu” niezapomniana jest scena, w której główny bohater, Stefan „Miś” Brzozowski, z zimną krwią wykonuje „zlecenie”.

„Chłopaki nie płaczą”

W „Chłopakach nie płaczą” kultową sceną jest moment, w którym Kordian i Miecio wchodzą na balkon, a na dole stoi ich była miłość.

Najczęściej zadawane pytania na temat polskich komedii filmowych

Jakie są najlepsze polskie komedie filmowe?

Najlepsze polskie komedie filmowe to między innymi „Miś”, „Kogel-mogel”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Nie ma róży bez ognia”, „Kiler” oraz „Chłopaki nie płaczą”.

Czy polskie komedie filmowe są popularne za granicą?

Tak, polskie komedie filmowe cieszą się dużą popularnością za granicą, szczególnie w krajach, gdzie mieszka duża polska diaspora.

Jakie są najbardziej kultowe sceny w polskich komediach?

Najbardziej kultowe sceny w polskich komediach to między innymi „cichociemni” z „Misie”, „małe matury” z „Kogla-mogla” oraz „harnaś” z „Nie ma róży bez ognia”.

Czy polskie komedie filmowe mają zawsze happy end?

Nie, polskie komedie filmowe nie zawsze mają happy end, ale zazwyczaj kończą się optymistycznie.

Jakie polskie komedie filmowe warto obejrzeć w czasie wakacji?

Podczas wakacji warto obejrzeć takie polskie komedie jak „Planeta singli”, „Sztos”, „Nie ma róży bez ognia” czy „Kochaj albo rzuć”.

Podsumowanie

Polskie kino komediowe obfituje w doskonałe filmy, które bawią nas do łez. W tym artykule przedstawiliśmy przegląd najlepszych polskich komedii filmowych, opisując ich fabułę oraz kultowe sceny. Warto zwrócić uwagę na takie hity jak „Miś”, „Kogel-mogel”, „Nie ma róży bez ognia” czy „Chłopaki nie płaczą”. Obejrzenie tych filmów na pewno poprawi humor i dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Artykuł przygotowany we współpracy z https://www.opiniobook.pl/
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here