Najmodniejsza aranżacja wnętrza – kuchnia biało-czarna

0
2299

Czasy, gdy kuchnia kojarzyła się wyłącznie z gotowaniem mamy już dawno za sobą. Dziś w wielu rodzinach kuchnia to serce domu, gdzie dzieje się mnóstwo dzieci, niekoniecznie związanych z przygotowywaniem posiłków. Ważne jest zatem, aby to ważne z punktu widzenia logistycznego pomieszczenie było ciekawie i wygodnie urządzone, dając radość wszystkim domownikom. Obecnie modna jest kuchnia biało-czarna i właśnie o takiej aranżacji postanowiliśmy opowiedzieć wam nieco więcej.

Kuchnia czarno-biała w minimalistycznym wydaniu

Kontrastowe kolory kuchni to nie jedyny modny obecnie trend. Dekoratorzy wnętrz kochają również kuchnie w wydaniu minimalistycznym. Połączenie minimalizmu z biało-czarnym trendem to prawdziwy hit, który podbija serca wszystkich osób, które kochają się w stylu skandynawskim. Skąd to olbrzymie zainteresowanie minimalistycznymi biało-czarnymi kuchniami? Przede wszystkim jest to zasługa przestronności tego rodzaju kuchni oraz znacznie lepszego, niż w przypadku kuchni w innym stylu doświetlenia.

Kuchnia w biało-czarnych kolorach otwarta na strefę dzienną

Jedną z częściej wybieranych opcji przy aranżowaniu nowoczesnych kuchni jest otwieranie jej na strefę dzienną. Dzięki takiemu zabiegowi kuchnia optycznie powiększa się, a domownicy zyskują możliwości, które nie byłyby dostępne wcześniej. Połączenie kuchni z salonem jest nie tylko modne, ale i wygodne.

Nietypowe rozwiązania w nowoczesnych kuchniach

Dość często w nowoczesnych kuchniach w biało-czarnym wydaniu wykorzystuje się triki, dzięki którym przestrzeń powiększa się optycznie. Wśród chętnie wykorzystywanych sposobów jest dodanie w kuchni luster oraz błyszczących powierzchni (np. błyszczące fronty mebli), dzięki czemu przestrzeń wydaje się większa. Choć lustra w kuchni to nowość w kuchniach, zdążyły już zyskać spore grono zwolenników.

Biel i czerń – eleganckie połączenie

Wśród licznych argumentów przemawiających za wyborem kuchni zaaranżowanej w czerni i bieli jest elegancja, jaka charakteryzuje takie połączenie. Kuchnia w tych kolorach to zestaw zawsze prezentujący się stylowo oraz modnie, a nade wszystko elegancko. Nawet wybierając kuchnie w stylu nowoczesnym, zyskuje się efekt klasycznego wyglądu kuchni, o ponadczasowym charakterze. Taka kuchnia to gwarancja, że aranżacja ta nie znudzi się wam po kilku sezonach, a prezentować się będzie modnie niezależnie od trendów.

Jak aranżować biało-czarną kuchnię?

Aranżując biało-czarną kuchnię warto pamiętać, że umiar w przypadku takiego połączenia to podstawa. Co oznacza to w praktyce? Że należy zadbać o proporcje przy doborze kolorów. Ważne, aby główną kanwę wystroju stanowiła biel, dzięki której wnętrze kuchni wygląda lekko. W przypadku czerni warto wybrać ją jako dodatek, jeśli kuchnia jest niewielka. Jeśli jest dość duża, możecie zwiększyć ilość czerni kosztem bieli. Fajnie wyglądać będą np. czarne fronty na części kuchennych szafek, które naprzemiennie wystąpią z frontami białymi. Jeśli nie chcecie czarnych frontów, sprawdzić może się czarny blat, ładnie kontrastujący z bielą frontów.

Różne połączenia czerni i bieli

Choć wydawać mogłoby się, iż biel i czerń w kuchni to niewielkie możliwości jeśli o aranżację chodzi, okazuje się, że pomysłów może być całkiem sporo. Jak już wcześniej zostało wspomniane, w grę wchodzić może wiele konfiguracji z białymi frontami i czarnym blatem, czy podłogą. Może być to także biel mebli z czarnymi dodatkami typu lampa kuchenna, krzesła i stół, etc. Inne rozwiązanie to połączenie białych frontów z czarnymi – np. ułożonych naprzemiennie białych i czarnych szafek lub też białych u góry, zaś czarnych na dole. Ciekawym rozwiązaniem w kuchni tego typu jest też dodanie jednego, wyrazistego koloru do kuchni, co mocno wpłynie na ożywienie aranżacji.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here