Nakładki na parapety

0
2210
Nakładki na parapety

Nie musisz wcale wymieniać całych parapetów przyokiennych, aby je stosownie udekorować, odnowić i poprawić ich wygląd. Jeżeli nie stać Cię na tak poważną inwestycję – nie zapominajmy, że solidny parapet z dobrej jakości materiału to naprawdę słony wydatek, warto abyś pomyślał o alternatywie w postaci charakterystycznych, bardzo dzisiaj modnych nakładek na parapety.

Są to sprawdzone, skuteczne i bardzo dobrej jakości rozwiązania, które zalecane są zarówno w domach, jak i klasycznych mieszkaniach w blokach miejskich.

Generalnie parapetów nie trzeba wymieniać jakoś szczególnie często. O ile nie kruszą się, nie są zjedzone przez pasożyty w postaci korników, nie doszło do ich złamania czy mocnego zarysowania, warto postawić na nowe modele tylko w sytuacji, gdy wymieniamy również okna. Parapety natomiast pod względem estetycznym damy radę odświeżyć, stosując na nie specjalne nakładki.

Niegdyś królowały warianty lastrykowych oraz betonowych parapetów. Nie do końca były wszystkie one bardzo eleganckie i stanowiły w zakresie parapetów wewnętrznych typową ozdobę domu, ale mimo wszystko odznaczały się trwałością, były mocno wysunięte, solidne oraz wytrzymałe. Dzięki temu nie stanowiło większej trudności umiejscawianie na takich parapetach nawet okazałych wielkością donic.

O niezawodności tych modeli parapetów nie trzeba wspominać, bo nawet nierzadko na własne oczy mogliśmy się przekonać, że ich zerwanie z murów przez ekipy remontowe było nie lada wyzwaniem. Dlatego też obawiano się je montować, bo w razie czego ich próba usunięcia mogłaby doprowadzić do naruszenia konstrukcji ścian. W przypadku posiadania przy oknach zarówno tych starych wersji parapetów, jak i zupełnie nowych, mniej zatwardziałych i łatwiejszych do zlikwidowania i wymiany, warto zastosować wyżej wspomniane nakładki, jakie pozwalają uzyskać zupełnie nowy efekt wizualny.

A zatem tak prosta nasadka na parapet potrafi przesądzić o odmianie i metamorfozie naszego całego wnętrza. Pokój staje się zupełnie inny, bowiem nabiera odnowionego charakteru. Na rynku jest cała masa nasadek mocno zróżnicowanych pod względem ich grubości, zatem nie stanowi większej trudności dobór tych nakładek idealnie do naszych potrzeb i preferencji.

Nakładki na parapety

Ogólnie rzecz biorąc, producenci postarali się o zapewnienie jak największej rozbieżności, jeżeli chodzi o parametr grubości – nakładki mają do trzydziestu ośmiu centymetrów szerokości. Podobnie, gdy mowa o ich długości – maja do sześciu metrów długości. Jeżeli zaś zmierzymy klasyczny parapet, to będzie on z reguły węższy i cieńszy, a więc nakładka może mieć pewien zapas celowo w celach ochronnych, ale też może być dostosowana idealnie, jeśli sobie tego życzymy, konkretnie do naszego parapetu. W tym celu wystarczy zastosować wyrzynarkę, którą dotniemy nadmiar nakładki.

Nasadki cechuje się dolnym panelem, mającym jakieś 5 cm, który ma zostać dociśnięty do parapetu. Możemy także przyklejać nakładkę poprzez zastosowanie specjalnego kleju, albo uniwersalnego, który przytwierdzi ją do betonu, PCV, cementu, lastryko, drewna oraz plastiku. Istnieje wiele opcji charakteryzowanych tu nakładek – białe, drewnopochodne, marmurkowe, w wersjach połyskujących czy matowych, eleganckich i minimalistycznych.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here