Napoje odtruwające wątrobę, które trzeba pić przed snem

0
5249
Napoje odtruwające wątrobę, które trzeba pić przed snem

Jednym z najważniejszych organów człowieka jest wątroba, dzięki której zachodzi szereg istotnych funkcji takich jak neutralizacja negatywnie działających na nasz organizm substancji.

To jednak najbardziej charakterystyczna, zaś nie wyłączona rola wątroby. Narząd ten pełni łącznie jakieś pięćset różnorodnych zadań, dlatego nie możemy go zaniedbać. W tym celu warto jest zatem zwrócić szczególną uwagę na to, żeby ochronić wątrobę, pijąc w tym celu napoje odtruwające.

Funkcje organu

Wątroba uczestnicy w procesie trawienia tłuszczów. Pozwala na magazynowanie energii, uwalnianie glukozy oraz jej uczestnictwo w gospodarce. Co więcej, umożliwia również przeprowadzanie z odpowiednim skutkiem szeregu zjawisk detoksykacyjnych, a tym samym neutralizuje toksyny, jakie zalegają w naszym organizmie. Co więcej, chroni przed otyłością oraz obniża poziom złego cholesterolu we krwi.

Sposoby na odtruwanie

Wątroba może być oczyszczana z toksyn poprzez rozmaite mikstury, które warto wypijać regularnie, przed snem. Dzięki temu nasz narząd będzie działał prawidłowo, dokładnie przeprowadzając trawienie. Spośród szeregu rozlicznych możliwości polepszenia pracy wątroby, warto wyszczególnić kilka dobroczynnie wpływających na nią napojów takich jak odtruwający napar z rumianku, odtruwający napój z kocanki oraz oczyszczająca mieszanina z cytryny oraz imbiru.

Napój odtruwający z rumianku

Wystarczą nam dwa składniki, aby uzyskać tę mieszaninę – woda w ilości jakieś 250 mililitrów, a także łyżka stołowa suszonego rumianku. Wodę gotujemy, a kiedy zacznie wrzeć, zdejmujemy z ognia oraz łączymy z suszem. Później oczekujemy aż wystygnie, trzymając napar pod przykrywką jakieś dziesięć minut.

Odcedzamy, a na później możemy pić – systematycznie przez pół miesiąca. Rumianek działa łagodnie, stymulując pracę wątroby i wspomagając ją. Jest to ukojenie dla osób chorujących na rozmaite dolegliwości wątrobowe, a także sposób na zredukowanie produkcji substancji szkodliwych, negatywnie działających na ten organ, nierzadko powodujących rozwój stanów zapalnych. Rumianek znacząco reguluje procesy trawienne.

Napój odtruwający z kocanki

Przygotowanie tego napoju jest bardzo proste. Wykorzystujemy łyżkę stołową suszonej kocanki oraz 250 mililitrów wody. Ziele zalewamy wodą w garnku, a następnie doprowadzamy do wrzenia. Później studzimy oraz gdy mieszanina będzie letnia, odcedzamy zawartość oraz pijemy. Zaleca się picie naparu z kocanki od dwóch do trzech razy w tygodniu przez okres trzech tygodni. Zawartość flawonoidów w kocance umożliwia działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Napój oczyszczający z cytryną i imbirem

Mieszamy parę plasterków imbiru z 250 mililitrami wody, sokiem z połówki cytryny oraz łyżeczką miodu. Zagotowujemy wodę, dodajemy najpierw imbir, później sok, a przygotowaną w ten sposób mieszaninę studzimy pod przykryciem.

Napoje odtruwające wątrobę, które trzeba pić przed snem

Wystudzony napar pijemy dwa razy w tygodniu przez równo miesiąc. Pozwoli na zmniejszenie ilości toksyn zalegających w organizmie, a poprzez właściwości termogenne, zwiększa zużycie kalorii. Świetny w momencie oczyszczania przedwstępnego do odchudzania.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here