Nietypowe lampy wiszące do industrialnych wnętrz

0
690
Nietypowe lampy wiszące do industrialnych wnętrz

Dobrze dobrane oświetlenie to gwarancja funkcjonalności i przytulności wnętrza. Nawet w pomieszczeniach industrialnych właściwie dopasowane lampy sprawiają, że przestrzeń staje się zdecydowanie wygodniejsza i nabiera oryginalnego klimatu. Co ciekawe, wiele produktów oświetleniowych do loftów wyróżnia się oryginalnym designem, który pomimo pewnej surowości bywa też dekoracyjny.

Jakie lampy wiszące wybrać do wnętrz industrialnych? Czym się odznaczają najmodniejsze modele sezonu? Kilka ciekawostek i garść porad znajdziecie poniżej.

Lampy industrialne – surowość i oryginalny design w jednym

Gdy mówi się o aranżacjach loftowych, najczęściej myśli się o skrajnym uproszczeniu przestrzeni, nawiązującej do postfabrycznych wnętrz – surowych, technicznych i przestronnych. Nawet jednak w takich miejscach da się wykorzystać efektowne produkty oświetleniowe, w tym ciekawe lampy industrialne, jak te dostępne na: https://www.dekoori.pl/g/lampy-industrialne-loft.

Z jednej strony są to oprawy przede wszystkim praktyczne – wykonane z trwałych materiałów (metal, szkło, tworzywo sztuczne), o prostej formie. Z drugiej designerzy tworzą obecnie szereg rozwiązań, które pomimo typowo technicznego charakteru, potrafią być równocześnie ciekawą dekoracją wnętrza.

Niejedna lampa wisząca industrialna przykuwa spojrzenia i staje się centralnym punktem modnej aranżacji w domowym zaciszu. Stosuje się je przede wszystkim jako oświetlenie główne i strefowe. Niekiedy używa się ich jako lamp zadaniowych (np. opraw nad wyspę kuchenną). W wielu miejscach pełnią rolę oświetlenia typowo dekoracyjnego, dodającego przytulności do surowych przestrzeni loftowych.

Takie produkty zawiesza się w zasadzie we wszystkich typach wnętrz domowych. Trafiają oczywiście do pokoju dziennego i sypialni industrialnej. Świetnie sprawdzają się w kuchniach i przedpokojach, a nawet w łazienkach, jeśli tylko wybierze się modele o podwyższonej odporności na wilgoć lub zalanie wodą.

Najmodniejsze modele lamp industrialnych do domowych wnętrz

Lampy wiszące, utrzymane w stylu industrialnym, potrafią przybierać mocno zróżnicowane formy, zależne choćby od materiału wykonania (rozbudowane konstrukcje metalowo-szklane, betonowe osłony źródeł światła). Niektóre rozwiązania wyróżniają się naprawdę sporymi walorami dekoracyjnymi.

Szczególną popularnością w ostatnim czasie cieszą się produkty z otwartymi od dołu rozkloszowanymi osłonami z metalu, najczęściej w dwóch kolorach. Od zewnątrz utrzymuje się neutralny odcień czerni, bieli lub szarości. Od wewnątrz natomiast pokrywa się je warstwą wypolerowaną i błyszczącą w metalizującym kolorze miedzi lub mosiądzu.

Nie zawsze jednak modne lampy industrialne muszą mieć osłonę dla źródeł światła. Chętnie montuje się także rozwiązania wiszące bez kloszy. Mogą to być żarówki na przewodach, jak w przypadku lamp-pająków, podwieszanych girlandami do sufitu. Pojawiają się nawet modele z osłoną w formie drucianej siateczki, spod których widać dekoracyjne żarówki LED.

Efektowna lampa industrialna – funkcjonalność i styl

Piękna lampa industrialna to element wyposażenia, który równocześnie jest funkcjonalny i dekoracyjny. Zapewnia wystarczającą ilość światła oraz ozdabia przestrzeń, by codzienne korzystanie z mieszkań loftowych było zdecydowanie przyjemniejsze i wygodniejsze.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here