Nowoczesne lampy wiszące do sypialni – jak dobrać je do konkretnego stylu?

0
1426
Nowoczesne lampy wiszące do sypialni – jak dobrać je do konkretnego stylu?

Stojąc przed wyborem nowoczesnej lampy, która ma zawisnąć w naszej sypialni, należy wcześniej ustalić w jakim stylu będzie urządzone całe to wnętrze. Znacznie ułatwi to wybór lampy, jak i nie wprowadzi chaosu do pomieszczenia. Przyjrzyjmy się lampom do różnego rodzaju stylów wystroju sypialni.

Nowoczesne lampy wiszące do sypialni w stylu nowojorskim

Styl nowojorski zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Łączy on bowiem skutecznie nowoczesność i klasykę. Jak sama Ameryka, nowe rozwiązania na fundamencie przybyszów ze starego kontynentu. A więc zdobienia w takiej sypialni mogą być dość bogate, natomiast kolory są z reguły stonowane. Sprawdzą się w niej żyrandole. I to nawet te, które wyglądają na stare. Mogą być patynowe. Jednak lepszym wyborem będą żyrandole łączące nowoczesne kolory i materiały ze staroświeckimi kształtami. Lampy wiszące prostsze w dizajnie, z szarymi lub białymi (a także łączące oba kolory) abażurami, również będą pasować do sypialni w stylu NY. Bywa też tak, że w stonowanym wnętrzu nowojorskim, znajduje się jeden element wyraźnie się wyróżniający spośród pozostałych. Może to być np. kolorowy fotel ale równie dobrze może to być lampa o ciekawym kolorze, lub trójkolorowa na trzy żarówki. Generalnie należy pamiętać o tym, że wyposażenie wnętrza tego typu, nie może być zbytnio wyrafinowane. Może być dość ekskluzywne ale jednak zawsze domowe. Dotyczy to także lamp wiszących, które mają rozświetlić sypialnię w stylu miasta, które nigdy nie śpi.

Nowoczesne lampy wiszące do sypialni w stylu loft

Loft lub industrialny, to styl aranżacji wnętrz nowoczesnych, który pozostaje modny. Jest on bardzo oszczędny ale także niezmiernie ciekawy. Stonowane barwy, zimne lub ciepłe, utrzymane w skali szarości, bieli, czerni i brązu doskonale się komponują. Zdobień w zasadzie nie ma, ponieważ są to wnętrza wzorowane na fabrykach, a w tych, jak wiadomo, estetyka nie jest sprawą najważniejszą. Lampy loftowe więc albo nie mają abażuru albo ma on formę kratki z drutu. Często żarówki są w tego typu lampach są ozdobą samą w sobie, gdyż mają duże i grube nitki emitujące ciepłe światło. Niekiedy szkło żarówek jest cieniowane co nadaje atmosfery sypialni, gdy taka lampa jest w niej umieszczona. Lampy wiszące loft mogą mieć jedną żarówkę lub kilka, a ich druciane abażury różnią się od siebie kształtami, a więc mimo prostej formy, nie są wcale nudne. Najczęściej lampy industrialne są spotykane w kolorze czarnym lub białym.

Nowoczesne lampy wiszące do sypialni w stylu eklektycznym

Styl eklektyczny pozostawia największą swobodę jeśli chodzi o dobór wyposażenia, w tym lamp wiszących do sypialni. Łączy on bowiem nowe ze starym i to nawet skrajnie. Można więc do eklektycznej wstawić stare łóżko z antykwariatu i zamontować nowoczesną lampę na suficie. Kontrast (ale ze smakiem), jest wręcz w eklektyzmie pożądany. Lampy wiszące w sypialni urządzonej eklektycznie, mogą pochodzić z innych stylów, np. loftowe świetnie się sprawdzą. Tutaj dowiesz się więcej https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/828-nowoczesne-lampy-wiszace?q=%2F828-lampy-nowoczesne. Chromowana lampa z której podstawy „wychodzą” poplątane 4 żarówki bez abażurów, będzie stanowić doskonałe oświetlenie sypialni eklektycznej, w której znajduje się stare łóżko lub szafka nocna. Pojedyncza żarówka w cieniowanym, szklanym kloszu również mogłaby być z powodzeniem zamontowana w eklektycznej sypialni. Eklektyzm daje naprawdę dużo możliwości jeśli chodzi o nowoczesne lampy wiszące do sypialni, bowiem manipulować wyposażeniem można niemal w sposób dowolny. Dobre zaplanowanie i cierpliwość w poszukiwaniu mebli i dodatków są gwarantem dobrej zabawy i sukcesu w urządzaniu eklektycznej sypialni.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here