O czym warto pamiętać, gdy nadchodzą jesienne i zimowe miesiące?

0
937
zimowy wyjazd

Jakby tak zapytać przypadkowo spotkane osoby o ich ulubione pory roku, to z całą pewnością większość odpowiedzi dotyczyłaby wiosny i lata. Jesień i zima, mimo swoich uroków, dostarczają nam wielu wyzwań i zmartwień. Niskie temperatury, częste opady deszczu lub śniegu, nie stanowią wymarzonych warunków do spędzania wolnego czasu. Jest jednak kilka ważnych kwestii, o których nie powinniśmy zapominać w momencie, gdy na kalendarzu pojawiają się jesienne miesiące. Gdy właściwie przygotujemy się na ten czas, możemy go przetrwać z uśmiechem na ustach.

Przygotowanie organizmu na jesienno-zimową aurę

Najważniejszą sprawą jest zabezpieczenie nas i naszych bliskich przed wszelkiego rodzaju infekcjami i chorobami. Można to zrobić poprzez zaopatrzenie się w odpowiednią suplementację, zdrową dietę, aktywność fizyczną oraz dobór właściwej odzieży i obuwia.

W aptece znaleźć można nieskończoną ilość propozycji suplementów diety. Warto jednak podchodzić do nich z głową i umiarem. Gwarancję odporności na jesienną falę grypy gwarantują spore ilości witaminy C. Sprawdzonym sposobem jest także codzienna łyżeczka tranu. Przy okazji dostarczamy do organizmu potrzebną w okresach zimowych witaminę D. Poza tym warto pić różnego rodzaju soki domowej roboty, a do potraw dodawać czosnek, cytrynę, pietruszkę oraz miód.

Gdy zadbamy o wnętrze naszego ciała, pomyślmy o właściwym ubiorze. W chłodne dni warto wkładać ciepłą odzież i obuwie. Pamiętajmy jednak, aby wybierać modele zapewniające właściwą cyrkulację powietrza. Nasza jesienno-zimowa garderoba powinna obejmować czapkę, szalik, kalosze, kurtkę lub płaszcz przeciwdeszczowy. Właściwy ubiór pozwoli korzystać z uroków jesiennych i zimowych dni.

Przygotowanie domu i ogrodu do przetrwania zimnych i mokrych dni

Jesienne porządki nie są mniej ważne od tych, które wykonujemy na wiosnę. Gdy właściwie zabezpieczymy powierzchnie i meble ogrodowe, to będą się one nadawały do użytku wraz z nadejściem cieplejszych dni.

W ogrodzie jest zawsze coś do zrobienia. Warto skosić trawę, przyciąć żywopłot i porządnie wygrabić trawnik. Gdy z drzew opadną ostatnie liście, to należy je zebrać i umieścić w kompostowniku lub w workach przeznaczonych na śmieci biodegradowalne. Naszą uwagę powinny zająć także kwiaty doniczkowe, które do tej pory dekorowały nasz ogród. Należy umieścić je w miejscu, w którym będą mogły przetrwać przymrozki oraz opady śniegu.

Przygotowanie samochodu do jesienno-zimowych warunków na drodze

Samochód to bardzo ważne urządzenie w każdym gospodarstwie domowym. Ten środek lokomocji pozwala nam na dotarcie i powrót z pracy, zawiezienie dzieci do przedszkola lub szkoły, zrobienie zakupów oraz dojazd do wszelkich innym ważnych dla nas miejsc.

Aby zapewnić sprawne działanie auta jesienią oraz zimą, należy poświęcić mu trochę uwagi. Coraz częstszym zwyczajem przed nadejściem zimy staje się wykonywanie przeglądu samochodu. Mechanicy sprawdzają wtedy wszystkie najważniejsze elementy pojazdu, w tym przede wszystkim układ hamulcowy, poziom oleju, stan akumulatora oraz przednich i tylnych wycieraczek.

Obowiązkowo trzeba również przejrzeć ogumienie samochodu. Jeśli posiadamy sezonowe opony letnie, to bezwzględnie powinniśmy zmienić je na ich zimowe odpowiedniki. Jest to kwestia naszego zdrowia i życia, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Sklep Tire Expert oferuje bardzo dobrej jakości tanie opony zimowe. W ofercie są produkty pochodzące od znanych producentów. Opony te zagwarantują nam bezpieczne podróże w trudnych jesienno-zimowych warunkach pogodowych.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here