Ochrona obudowy i ekranu a najczęstsze usterki smartfonów

0
816

Większość z nas posiada telefon, który kosztuje niemałą ilość pieniędzy. Z tego też powodu bardzo często przywiązujemy się do tych urządzeń. Używamy ich nie tylko do rozmów, ale także do rozrywki, zakupów, nawigacji i innych zadań codzienności. Oznacza to korzystanie z telefonu przez praktycznie cały dzień, nie tylko w domu, ale także w pracy, na ulicy czy też w komunikacji miejskiej. Nic więc dziwnego, że tak często spotykamy się z popękanymi ekranami i obitymi obudowami. W ochronie smartfona pomogą nam m.in. case’y na telefon i szkła hybrydowe. Jakie są więc najczęstsze usterki smartfonów i jak im przeciwdziałać?

Czy case na telefon uchroni przed skutkami upadku?

Zdecydowanie najczęstszym powodem uszkodzenia telefonu jest jego upadek na twardą powierzchnię. W takim wypadku możemy rozbić nie tylko ekran, ale także znacznie uszkodzić obudowę. W skrajnych przypadkach brak etui może nawet spowodować uszkodzenie baterii lub innych elementów znajdujących się wewnątrz urządzenia. Jeśli jednak zdecydujemy się na ochronę obudowy, to nasz telefon może czuć się nieco bezpieczniej. Dobry case na telefon to gwarancja ochrony przed upadkiem z całkiem sporej wysokości. Do tego wspomnijmy o ramkach wychodzących nieco ponad przedni wyświetlacz oraz tylny moduł aparatu i okazuje się, że zyskujemy także ochronę ekranu i obiektywu.

Odpowiedni case na telefon zapobiega upadkowi

Okazuje się, że posiadając założoną ochronę obudowy, wcale nie musi dojść do upuszczenia smartfona. Większość case’ów na telefon wykonanych jest bowiem z materiałów, które w znacznym stopniu poprawiają chwyt urządzenia. Dodajmy do tego odczuwalne pogrubienie telefonu i naprawdę ciężko o jego wyślizgnięcie się.

Case na telefon a zalanie urządzenia

Duża część uszkodzeń smartfonów to także zalania. Tyczy się to głównie urządzeń używanych w kuchni lub łazience. Łatwo tu o przypadkowe wylanie czegoś na telefon albo nawet utopienie go w wannie pełnej wody. Nawet w takim przypadku dobry case powinien zapewnić zwiększoną ochronę obudowy. Niektóre mają bowiem zatyczkę portu ładowania, co wraz z gumowym otokiem zdecydowanie opóźni przeniknięcie wody do środka urządzenia. Jeśli więc wyciągniemy je wystarczająco szybko, to nie powinniśmy uświadczyć żadnej usterki.

Szkło hybrydowe rozwiązaniem na pękające ekrany

Bardzo często w przestrzeni miejskiej możemy zaobserwować telefony z popękanymi ekranami. Być może nawet sami byliśmy świadkami upadku takiego urządzenia. Niektórzy przezornie naklejają na telefon szkło hartowane, jednak i ono może prowadzić do efektu pajączka, a co za tym idzie, do konieczności wymiany na nowe. Rozwiązaniem na to jest szkło hybrydowe. Choć nie chroni ono przed porysowaniami w takim samym stopniu jak hartowane, to jednak bardzo ciężko o jego rozbicie. Szkła hybrydowe są nieco droższe, jednak gwarantują odporność na wiele uderzeń wyświetlacza o twarde podłoże.

Ochrona obudowy i ekranu a koszt naprawy telefonu

Dobrej jakości case na telefon wraz ze szkłem hybrydowym to czasem nawet trzycyfrowa kwota. Nie jest to jednak dużo, biorąc pod uwagę fakt, że uchronią one nasz telefon przed wieloma upadkami. Z kolei niezabezpieczony smartfon już po jednym upadku może narazić nas na o wiele większe koszty. Koszt naprawy samego ekranu to nawet kilkaset złotych, więc lepiej tego za wszelką ceną uniknąć. Pamiętajmy, że nawet cienka ochrona obudowy może w znacznym stopniu zmniejszyć uszkodzenia wynikające z upadku.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here