Od czego zacząć odchudzanie

0
2954
odchudzanie
fot. pixabay.com

Odchudzanie dla większości osób to długi i żmudny proces, który często kończy się niepowodzeniem. Choć dostępnych jest tak wiele różnych diet i tyle mądrych teorii krąży wokół odchudzania, to wciąż popełniamy te same podstawowe błędy, które sprawiają, że wszystkie nasze starania szybko idą na marne, a my wracamy niebawem do poprzedniego rozmiaru. Od czego zatem zacząć odchudzanie, aby przyniosło długotrwałe efekty?

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/trudne-poczatki-odchudzania/

Właściwa strategia

Za odchudzanie z reguły zabieramy się w pierwszej części roku. To nieodłączny element noworocznych postanowień. Druga fala następuje wraz z nastaniem wiosny, kiedy zdajemy sobie sprawę, że już wkrótce będziemy odsłaniać więcej ciała i paradować po plaży. Choć każda motywacja i bodziec do zmiany są dobre w tym wypadku wiążą się one z najczęstszym błędem – oczekiwaniem szybkich efektów. 

Zaczynamy zazwyczaj z silna motywacją od najbardziej drastycznych diet i treningów. Wywracamy nasz świat do góry nogami. Całe nasze życie dostosowujemy do naszego nowego celu. I przez pewien czas z reguły nam się to udaje, zwłaszcza gdy pojawiają się pierwsze efekty, które skutecznie zagrzewają nas do dalszego boju. Niestety, po miesiącu efekty stają się mniej spektakularne, a wraz z nimi spada nasza motywacja. 

Drastyczne zmiany nawyków rzadko są trwałe. Nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak bardzo pewne rzeczy są w nas zakorzenione. Najlepsza zatem jest strategia małych kroków, która utrwala nowe zmiany. 

Trwałe zmiany nawyków

Zacznijmy od drobnej zmiany, a gdy poczujemy, że weszła nam ona już w krew, dołóżmy kolejną. Jeśli pijesz mało wody, która ma kolosalne znaczenie w procesie metabolizmu, a zamiast niej pijesz cały dzień kolorowe słodkie napoje spróbuj zrezygnować na początek z jednej, dwóch szklanek ulubionego napoju na rzecz zdrowszego i co więcej mniej kalorycznego zamiennika. Nie znosisz smaku czystej wody? Nie musisz się przymuszać. Dodaj cytrynę, miętę, plasterek ogórka – cokolwiek lubisz. Poeksperymentuj, aby znaleźć swój smak. Eliminuj stopniowo kolejne złe nawyki – pojedynczo, stopniowo, wtedy zmiana będzie trwała, a wraz z nią odchudzanie stanie się efektywniejsze. 

Przeczytaj też: http://www.diapazon.pl/pasozyty-u-dzieci/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here