Odrost włosów

0
2178
Odrost włosów

Na pytanie, czy odrost włosów jest obecnie hitem czy kitem, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszej stylizacji oraz od wybranego przez nas sposobu na naszą fryzurę. Jeszcze niedawno odrastające włosy, szczególnie po ich przefarbowaniu z ciemnych na przykład na jasny blond, niesamowicie raziły i były objawem braku gustu oraz niemal symbolem kiczu. Teraz, dzięki nowoczesnym metodom farbowania oraz ciekawym technikom, odrastające włosy, nawet w innym kolorze niż ten, na który zostały zafarbowane, nie razi, a wręcz przeciwnie, tworzy ciekawą kompozycję.
To jednak nie jedyny temat związany z odrostem włosów. Często temat ten dotyczy panów, którzy wyłysieli bądź zaczynają odczuwać braki w owłosieniu na głowie. Nie jest żadną wielką tajemnicą, że łysienie u panów jest szczególnie drażliwym tematem, który najchętniej przemilczają bądź na którego rozwiązanie szukają remedium jedynie po kryjomu.
Kiedy mężczyzna znajduje się w wieku, w którym do głosu dochodzi łysienie, szuka najlepszego i najskuteczniejszego sposobu. Tych jest dzisiaj całkiem sporo. Najskuteczniej działa finasteryd, czyli związek mający na celu blokowanie przemianę męskiego hormonu – testosteronu- w DHT. Ten ostatni z kolei jest bezpośrednią przyczyną łysienia u mężczyzn. Po podaniu tego związku aż 90% pacjentów przestaje łysieć, co więcej, około 60% odnotowuje odrost włosów w miejscach, z których włosy wypadły. Trzeba jednak w tym przypadku uzbroić się w cierpliwość, ponieważ pierwsze efekty można zaobserwować dopiero po okresie od trzech do pięciu miesięcy od rozpoczęcia kuracji finasterydem. Najbardziej radykalnym sposobem radzenia sobie z łysieniem, szczególnie miejscowym, na przykład w zakolach, jest przeszczep włosów z innych miejsc. Wtedy również można liczyć na odrost włosów, jednak cały zabieg jest naprawdę skomplikowany oraz drogi. Decydują się więc na niego jedynie najbardziej zrozpaczeni oraz majętni pacjenci.

latawcedmuchawce.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here