Ogrzewanie elektryczne i… energooszczędne? To możliwe!

0
1754
Ogrzewanie elektryczne

Nadchodzi sezon grzewczy! W wielu mieszkaniach i domach już od kilku dni można poczuć przyjemne ciepło, a nim się obejrzymy, wszyscy będziemy się cieszyć z gorących kaloryferów. Jest jednak jeden minus – koszty. Nie możemy zrezygnować z ogrzewania, ale chcemy zminimalizować wydatki. Coraz bardziej interesuje nas również ekologia. Czy można postawić na grzejniki elektryczne, a do tego oszczędzać? Sprawdźmy!

Elektryczne ogrzewanie – wygodnie i niekoniecznie drogo

Za energię płacimy wysokie rachunki. Sezon grzewczy najmocniej weryfikuje nasze plany oszczędnościowe, bo właśnie wtedy do bieżących opłat musimy dołożyć te związane z systemami pozwalającymi na utrzymanie komfortu cieplnego w mieszkaniach i domach. Instalacja lub korzystanie z kolejnego elementu, który do pracy potrzebuje energii elektrycznej, nie wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Czy aby na pewno?

Faktycznie, elektryczność to duży wydatek, ale w przypadku ogrzewania możemy postawić na nowoczesne produkty. Technologie w nich zastosowane, a nierzadko połączenie dwóch systemów grzewczych, w tym działającego dzięki poborowi energii, pozwalają na minimalizowanie kosztów i uzyskiwanie pożądanego ciepła. Takie produkty oferuje sklep Econovli.

Wybór padający na nowoczesne rozwiązania ma jeszcze jedną zaletę. Mowa o ekologii. Obecnie konstruowane grzejniki i precyzyjnie opracowane technologie pozwalają na ograniczenie emisji szkodliwych substancji do środowiska. Możemy więc liczyć na ciepło, jakiego oczekujemy, obniżenie kosztów za sezon grzewczy oraz krok w stronę ochrony środowiska.

Grzejniki hybrydowe

Do wyboru mamy grzejniki hybrydowe, które działają na bazie dwóch systemów. Są to grzejniki elektryczne wykorzystujące zalety ogrzewania na podczerwień i ogrzewania konwekcyjnego. Jak działają i jakie oferują zalety?

Znajdujemy w nich dwa elementy grzewcze. Aluminiowy odpowiada za szybkie ogrzanie pomieszczenia do pożądanej temperatury. Promieniowanie podczerwone jest zaś odpowiedzialne za późniejsze przekazywanie ciepła z powierzchni grzejnika, w sposób ciągły. Dzięki temu energia elektryczna pobierana jest tylko do czasu wzrostu temperatury aż do ustawionego w grzejniku poziomu. Pobór mocy tą drogą się kończy, bo promieniowanie przez długi czas jest w stanie przekazywać uzyskane ciepło bez strat i bez korzystania ponownie z energii elektrycznej.

Mamy więc do czynienia z grzejnikiem, który zapewnia nam przez cały czas komfort termiczny. Gdy dochodzi do otwarcia okna lub wahań temperatury z jakichkolwiek innych powodów, grzejnik reaguje natychmiast. Prąd nie jest zużywany bez potrzeby, grzejniki nie grzeją zaś zbyt mocno, dzięki czemu do atmosfery nie trafia aż tyle szkodliwych związków, jak to ma miejsce w przypadku klasycznego ogrzewania.

Design

Domownicy nie muszą się również martwić o estetykę grzejników hybrydowych. To nowoczesne produkty nie tylko pod względem sposobu działania, ale i designu. Ich estetyka wpisuje się w potrzeby współczesnych wnętrz i pieczołowicie dopracowywanych aranżacji domowych.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here