Olej kokosowy – zastosowanie w żywieniu i kosmetyce

0
1381
olej kokosowy

Olej kokosowy dzisiaj jest jeden spośród najprostszych artykułów wykorzystywanych i w kuchni, jak a w pielęgnacji. W wielu książkach dotyczących prawidłowego odżywiania można znaleźć informacja o tym, że winien zamienić tradycyjny olej używany do przygotowywania posiłków. Jak się jednakże okazuje, wtedy nie jedyne wykorzystanie oleju kokosowego, albowiem z względu na własne wartości z przeznaczeniem pewno żyć używany również do pielęgnacji ciała i włosów, stając się w ten technologia produktem uniwersalnym.

Olej kokosowy – wykorzystanie w kuchni

Olej kokosowy spożywczy to artykuł bardzo popularny, a z powodzeniem nadaje się do zastosowania w kuchni, gdzie może zastąpić zwykły olej oraz masło wykorzystywane do smażenia, pieczenia i przygotowania innych potraw. Można go dawać również do smarowania pieczywa. Należałoby uważać na uwadze, że olej kokosowy zwiększa przyswajalność witamin D i K, zatem powinien być spożywany z owocami. Polecana do jedzenia ilość oleju kokosowego to około dwie łyżki dziennie. Olej kokosowy ma bardzo silny wpływ na własne zdrowie. Przyspiesza przemianę materii, jak i, na długo zaspokaja głód i hamuje apetytowi – jednym słowem dobrze wspiera proces odchudzania. Również wspiera leczenie chorobie układu pokarmowego, zwiększa odporność organizmu. Jest tymże źródłem energii – stosowanie oleju kokosowego dodaje się do zwiększenia wydatku energetycznego.

Zastosowanie oleju kokosowego - jakie

Olej kokosowy – właściwości kosmetyczne

Olej kokosowy jest powszechnie stosowany w kosmetyce. Przede wszystkim jest on nacisk mocno nawilżający, zatem dobrze nada się w codziennej pielęgnacji, zastępując balsam do ciała oraz kremy do rąk. Dobrze się wchłania oraz jeszcze nie zostawia na skórze tłustych śladów. Do tego w szczególny sposób działa na włosy, zwłaszcza suche i zniszczone, zwiększając ich blask i czyniąc je grubszymi. Systematyczne olejowanie powoduje, że włosy stają się dobrze nawilżone i odżywione. Z dodaniem iż jest on praktyczny na całą długość włosów lub właśnie na ich końcówki. Można łączyć go często, zostawiając na włosy na kilka chwili lub również odkładając na całą noc. Olej kokosowy dobrze sprawdzi się i w demakijażu twarzy.

Olej kokosowy – jak wybrać odpowiedni?

Na rynku zwykle są zazwyczaj dwie formy oleju kokosowego – rafinowany i nierafinowany. Olej kokosowy rafinowany jest poddawany procesowi rafinacji, do którego używa się funkcjonowanie wysokiej temperatury, co oddziałuje, na to, iż jego okres przydatności do użytkowania jest wydłużony – nie jest on rewelacyjnego zapach, jednak jest znacznie wartości odżywczych. Jednak olej kokosowy nierafinowany jest robiony na zimę, ale tym tymże jest niezwykle elementów odżywczych, oraz jeszcze specyficzny zapach. Kupując olej kokosowy starajmy się dobrać tenże, który będzie w 100% naturalny. Oczywiście winien on być odpowiednie dokumenty potwierdzające, że został uzyskany ze elementów płynących z upraw, które podlegają ścisłym kontrolom, gdzie nie były powodem nich wykorzystane szkodliwe nawozy oraz opryski.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here