Olej z ostropestu – jakie ma właściwości dla zdrowia i urody?

0
2544
Olej z ostropestu – jakie ma właściwości dla zdrowia i urody?

Jednym z najpopularniejszych, ze względu na swe rozmaite właściwości zdrowotne i kosmetyczne, rodzajów oleju okazuje się olej z ostropestu plamistego. Czym wyróżnia się ta roślina? Otóż o wszystkim, co jest w jej przypadku istotne dowiesz się z naszych poniższych akapitów, do lektury których serdecznie zapraszamy. Przekonamy Cię, że ten jakże wartościowy i cenny w swe liczne składniki odżywcze olej warto zawsze mieć pod ręką!

Co to za roślina?

Ostropest plamisty w rozumieniu polskim, a z określenia łacińskiego – silybum marianum stanowi popularną roślinę porastającą pola już w okresie starożytności. Od tych czasów jest doceniana ze względu na swe rozmaite właściwości lecznicze, przez co stosuje się ją w kategoriach medycyny naturalnej, jako swego rodzaju zamiennik chemicznych medykamentów aptecznych w postaci klasycznych farmaceutyków.

Nie powinno to nikogo dziwić, iż taki prosty z pozoru krzaczek lepiej działa na ludzki organizm niż najnowszej generacji leki, gdyż w jego zawartości znajdują się rozmaite cenne substancje. Ostropest plamisty w większości porasta obszary Europy Środkowej, ale hodowany jest także w

Ameryce i nawet na obszarze Australii. Niekiedy, zwłaszcza w młodości naszych babć, mówiono o ostropeście plamistym inaczej. Określano go częstokroć mianami takimi jak karczoch, pstrok, dziki karczoch czy nawet oset Najświętszej Marii Panny.

Działanie nieocenione

Wartościowość ostropestu plamistego to natomiast zasługa zwłaszcza ogromnej ilości w niej substancji takiej jak sylimaryna. Jest to składnik działający regenerująco, detoksykacyjnie oraz antyzapalnie. Poza tym, warto wspomnieć, iż roślina ta posiada całą masę olejku eterycznego.

Jest to również kopalnia wartościowych dla naszego organizmu witamin takich jak B2, D oraz E. Ma też sporo soli mineralnych. Ostropest kupujemy w rozmaitych postaciach – w sklepach zielarskich i z żywnością ekologiczną występują formy tej rośliny jako nalewki, susze, herbatki. Aktualnie prawdziwym trendem stał się natomiast również olej z ostropestu plamistego.

Szereg korzyści

W oleju z ostropestu plamistego najcenniejsze jest jego działanie przeciwzapalne. To doskonały suplement naturalny diety każdego człowieka mającego jakiekolwiek problemy z wątrobą i jej należytą pracą.

Olej z ostropestu – jakie ma właściwości dla zdrowia i urody?

Umożliwia jej pełną regenerację. W szczególności zaleca się tenże olej osobom, które nadużywają czy niegdyś nadużywały alkoholu. W ich przypadku można ochronić narządy w postaci właśnie wątroby czy dwunastnicy przed negatywnym, toksycznym oddziaływaniem alkoholu.

Ponadto to bariera ochronna przed inwazją w organizmie pestycydów. Jest to świetny sposób redukcji poziomu bilirubiny oraz stymulator pracy nerek. Działa kojąco na układ trawienny, eliminuje wzdęcia i wspomaga proces produkcji soku żołądkowego. Dobrze radzi sobie z migrenami i zmniejsza cholesterol, zwłaszcza ten zły.

Poprawia jakość pracy mięśnia sercowego oraz normuje działanie układu krążenia. Wreszcie, olej z ostropestu należy pochwalić za zwalczanie chorób skórnych i przyspieszenie tempa gojenia się ran.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here