Operacja zaćmy to szybki sposób na poprawę komfortu życia

0
2217
zaćma

Leonardo da Vinci podkreślał, że wzrok jest najważniejszym ze zmysłów. Pozwala nie tylko na uzyskanie krótkich doznań, ale również dostarcza mózgowi obrazów, które pozostają w nim na długi czas. Dlatego powinniśmy dbać o wzrok, szczególnie w wieku dojrzałym. Dzięki temu gwarantujemy sobie zachowanie sprawności fizycznej i umysłowej oraz niezależność od innych osób.

Czym charakteryzuje się choroba zwana zaćmą?

Zaćma to choroba, która dotyka bardzo dużą część populacji. Potocznie nazywana jest również kataraktą. W wyniku schorzenia dochodzi do zmętnienia soczewki, która naturalnie jest krystalicznie czysta. Choroba powoduje powstanie nieprzejrzystej struktury, która upośledza widzenie.

Pierwszymi objawami zaćmy są refleksy i odblaski, które pojawiają się podczas oglądania telewizji lub prowadzenia samochodu. Z czasem coraz trudniej wykonywać jest codzienne obowiązki. Gdy soczewka ulegnie całkowitemu zmiękczeniu, chore oko po prostu przestaje widzieć. Na szczęście katarakta jest chorobą, którą można skutecznie leczyć. Pacjent ekspresowo dochodzi do zdrowia i cieszy się pełną sprawnością oczu przez długie lata.

Jak leczy się taką dolegliwość?

Leczenie zaćmy nazywane jest chirurgią zaćmy lub usunięciem zaćmy. Jednak niezależnie jakiego nazewnictwa użyjemy, zaćmę usuwa się operacyjnie. Tak, brzmi to trochę groźnie, jednak współczesna technika umożliwia przeprowadzenie zabiegu, który nie jest dokuczliwy dla pacjenta. Operacja usunięcia zaćmy należy do najczęściej wykonywanych zabiegów na świecie.

Zabieg polega na usunięciu zmętniałej soczewki naturalnej, a następnie wszczepieniu nowej sztucznej soczewki. Czynności te wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Takie rozwiązanie eliminuje negatywne skutki znieczulenia pełnego. Pacjent szybko dochodzi do całkowitej sprawności.

Warto podkreślić, że przy okazji usunięcia zaćmy można skorzystać z dodatkowych opcji polepszenia widzenia. Jednak taka możliwość występuje jedynie w najlepszych klinikach okulistycznych. W zakresie usług jest wtedy korekta starowzroczności i/lub astygmatyzmu. Takie metody leczenia wzroku umożliwiają nawet czytanie bez okularów.

Z usług którego centrum okulistycznego warto skorzystać?

Z całą pewnością godne polecenia jest Centrum Okulistyczne Eyemed z Lublina. Chirurdzy wszczepiają tutaj soczewki jednoogniskowe, soczewki wieloogniskowe oraz soczewki toryczne korygujące astygmatyzm. Każda zainteresowana osoba może zbadać swój wzrok pod kątem zaćmy. Klinika oferuje bezpłatną wizytę przesiewową, na którą nie potrzeba skierowania.

Warto podkreślić, że zabieg zaćmy w Eyemed wykonywany jest zgodnie z najnowszymi osiągnięciami medycyny okulistycznej. Stosowane urządzenia i techniki są nie tylko zaawansowane, ale także niezwykle bezpieczne dla pacjenta. Operacje wykonywane są w odpowiednio przygotowanych salach operacyjnych. W każdym zabiegu uczestniczy specjalista anestezjolog.

Na uwagę zasługuje również przejrzysty system finansowania zabiegów. Na stronie internetowej Eyemed.pl znajdziemy szczegółowo opisany cennik. Co istotne Klinika wykonuje również zabiegi w całości refundowane przez NFZ. W przypadku wątpliwości warto odbyć wirtualny spacer po Klinice lub skorzystać z konsultacji telefonicznej bądź e-mailowej.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here