Ozdobne obroże dla psów

0
2504
Ozdobne obroże dla psów

Masz w planach nabyć psa? Kompletujesz wyprawkę dla swojego pupila? Pamiętaj o obroży! Sprawdź, czym się kierować podczas wyboru tego typu akcesoriów dla czworonogów?
Obroża to bez wątpienia podstawa wyprawki dla psa.

Kluczowym elementem podczas wyboru tego typu akcesoriów jest rozmiar- obroża powinna być odpowiednio dopasowana do czworonoga, by nie uwierała psa oraz by była wygodna dla naszego pupila. Warto także sugerować się wytrzymałością produktu oraz estetyką, zwłaszcza, jeśli decydujemy się na psa rasowego.

Obroża zazwyczaj wykonana jest ze skóry, metalowego łańcuszka lub nylonowej taśmy. Jej głównym przeznaczeniem jest możliwość przypięcia smyczy, dzięki której możemy kontrolować psa podczas spaceru. Często jednak na odwrocie smyczy właściciele grawerują swój numer telefonu lub inne dane kontaktowe, co ułatwia zadanie w przypadku ewentualnego zgubienia lub ucieczki psa. Coraz częściej na obroży umieszcza się także numer identyfikatora psa.

Decydując się na posiadanie psa warto zaczipować czworonoga. Specjalny czip wszczepiany pod skórę zwierzaka nie wpływa na jego stan zdrowia, jednak umożliwia jego identyfikację oraz, w przypadku zgubienia, szybkie zlokalizowanie.

Kupując obrożę dla psa przede wszystkim musimy mieć na uwadze komfort naszego czworonoga. Bez wątpienia obroża nie może uwierać, gdyż to mogłoby spowodować nie tylko dyskomfort ale także uniemożliwić psu swobodne oddychanie. Obroża powinna być zatem dopasowana do obwodu szyi pupila. Pamiętajmy, że w przypadku zbyt luźnej obroży, pies może chociażby podczas zabawy ściągnąć ją z szyi, co z kolei, w przypadku zaginięcia pupila, będzie sporym problemem.

Optymalnym rozmiarem obroży będzie zatem taka, która przylega do szyi pupila, jednak jest na tyle luźna, by móc wsadzić 2 palce- dzięki temu możemy mieć gwarancję, że nasz pies jest bezpieczny i czuje się komfortowo.

Ozdobne obroże dla psów

Warto także zwrócić uwagę na szerokość obroży. Idealnym wyborem dla małych psów będą obroże o szerokości 1-2 cm. Z kolei dla dużych psów warto sięgnąć po obroże o szerokości 3-4 cm. Dobrym rozwiązaniem jest zakup obroży, która od wewnątrz jest podszyta filcem lub innym miękkim materiałem- dzięki temu unikniemy podrażnień na skórze psa.

Wielu miłośników psów chce nieco ozdobić swego pupila, inwestując w zakup ozdobnej obroży, która, poza swą funkcjonalnością, ma charakter upiększający. Idealnym rozwiązaniem dla małych psów będą kolorowe obroże lub te z dodatkiem pereł lub zdobionych kamyczków. Tego typu obroże będą świetnym wyborem dla yorków, pudli czy shi tzu oraz psów wystawowych.

Jeśli chcemy dodać szyku nieco większemu pupilowi, jak chociażby wilczur czy doberman, możemy śmiało zdecydować się na obrożę zdobioną chociażby ćwiekami. Decydując się na zakup tego typu produktu musimy jednak w pierwszej kolejności sprawdzić, czy ćwieki nie są zamocowane w sposób, który będzie kaleczył naszego pupila.

Jeśli natomiast chcemy dodać uroku naszemu czworonogowi, jednak kierujemy się głównie jego dobrem, postawmy na ozdobną obrożę przeciw kleszczową, która nie tylko doda uroku psu, ale przede wszystkim ochroni go podczas spacerów.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here