Patery z kloszem – jakie wybrać na przyjęcie urodzinowe?

0
796
Patery z kloszem

Każdy z nas wie, że przyjęcia urodzinowe rządzą się swoimi prawami. Bez względu jednak na wszystko, daniem głównym i zwieńczeniem całej imprezy jest moment podania tortu. Zwykle przygotowanie urodzinowego ciasta zalecamy profesjonalnym cukierniom. Nie chodzi nam bowiem jedynie o smak tortu, a jedynie o jego estetykę. Tort musi być spersonalizowany i przygotowany zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Tylko wtedy będzie on mógł cieszyć nasze oczy, a także oczy naszych gości. Niemniej jednak równie ważny staje się sposób podania tortu. Wówczas niezbędnym dodatkiem mogą okazać się patery z kloszem. Jednak jak je wybrać?

Patery z kloszem dopasowane do rozmiaru tortu

Patery z kloszem są niezwykle gustownym i estetycznym naczyniem. Nie da się ukryć, że tort na takiej paterze szybko stanie się prawdziwym obiektem pożądania. Jednak warto wziąć pod uwagę fakt, że patery z kloszem występują w różnych rozmiarach. Nie chodzi tu tylko o samą średnicę podstawki, ale także o wysokość samego klosza. Wobec tego, zanim zdecydujemy się na zakup patery z kloszem sprawdźmy dokładnie to, jak będzie prezentował się nasz tort. Na szczęście na rynku można znaleźć patery z kloszem w różnorodnym rozmiarze i konfiguracji. Wobec tego z pewnością nie będziemy mieć problemu z tym, by dopasować ją do średnicy i wysokości naszego ciasta urodzinowego.

Patery z kloszem – ozdobne czy klasyczne?

Wśród pater z kloszami możemy wyróżnić zarówno modele klasyczne, jak i te bardziej nowoczesne. Tradycyjne patery z kloszem wykonane są z transparentnego szkła. Cechuje je przede wszystkim prosta konstrukcja i brak dodatkowych zdobień. Z kolei patery nowoczesne mogą być wykonane ze szkła matowego, a także i kolorowego. Dodatkowo mogą one być przyozdobione złotymi lub srebrnymi akcentami lub żłobieniami. Wobec tego jaką paterę z kloszem warto wybrać? Najlepiej taką, która idealnie wpisuje się w motyw przewodni tortu i naszego przyjęcia urodzinowego.

Obrotowe patery z kloszem

Patery z kloszem mogą być wyposażone w obrotową podstawę. Z pewnością jest to świetne rozwiązanie, gdyż goście będą mogli dowolnie obracać ciasto i wybierać między sobą najlepsze kawałki. Patery z kloszem obrotowe sprawdzą się także już po przyjęciu urodzinowym. Będzie można na nich zaserwować różnorodne ciasta czy owoce w ramach deseru po rodzinnym obiedzie. Wówczas domownicy nie będą musieli wstawać lub sięgać przez cały stół, by wybrać dowolny smakołyk. Wystarczy jedynie, że zdejmą klosz i obrócą paterę, a wybrany kawałek ciasta będzie w zasięgu ich ręki.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here