Pieluchomajtki – skuteczny sposób na nietrzymanie moczu

0
806
Pieluchomajtki

Nietrzymanie moczu, w skrócie NTM to dolegliwość wyjątkowo uciążliwa w swoich skutkach. Nieustanny lęk przed przeciekaniem, podrażnienia skóry wywołane kontaktem skóry z mimowolnie oddawanym moczem, często w znaczących ilościach i wstyd wywołany nieprzyjemnym zapachem – to symptomy NTM, z którymi na co dzień mierzy się każdy pacjent zmagający się z tym schorzeniem. Skuteczna ochrona przed przeciekaniem, która zapewni tak potrzebne poczucie bezpieczeństwa i zapewni przyjemne uczucie suchości to najskuteczniejszy sposób na poprawę samopoczucia osób cierpiących na nietrzymanie moczu. Im bardziej zaawansowana dolegliwość tym większy stopień ochrony jest wskazany. Dlatego dla osób, u których dolegliwość ta przybrała na sile najlepszym rozwiązaniem okazują się być chłonne pieluchomajtki. Jak działają?

Nietrzymanie moczu i jego konsekwencje

Mianem nietrzymania moczu określa się każde mimowolne, czyli odbywające się poza świadomością i kontrolą oddanie moczu, nawet jeśli jest to kilka kropel. Zazwyczaj schorzenie, które zaczyna się tak niewinnie z czasem przybiera na sile, a owe kilka kropel zamienia się w ilość moczu odpowiadającą nawet połowie pełnego pęcherza. Jak łatwo się domyślić wraz ze stopniem nasilenia objawów rośnie też potrzeba ochrony pacjenta. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, u których ze względu na stan zdrowia aktywność ruchowa jest mocno ograniczona, przez co często są one zmuszone do długotrwałego przebywania w pozycji leżącej.

Zapewnienie ochrony przed przeciekaniem w przypadku tej grupy pacjentów jest istotne nie tylko ze względu na ich samopoczucie, ale też dla ograniczenia ryzyka powstawania u nich podrażnień skóry w wyniku jej długotrwałego kontaktu z często oddawanym moczem. Ponadto ich ograniczona ruchomość utrudnia korzystanie z produktów chłonnych, które ze względu na swoją budową nie są dostosowane do szczególnych potrzeb osób, które  większą część doby spędzają leżąc.  Dla opiekunów osób chorych poza wysokim stopieniem chłonności wybranego produktu równie ważna jest łatwość jego zakładania, bez konieczności zmiany pozycji osoby leżącej i wkładania w to dodatkowego wysiłku. Dlatego właśnie z myślą o tych szczególnych potrzebach zarówno pacjentów jak i ich opiekunów powstały pieluchomajtki przeznaczone dla osób zmagających się  nietrzymaniem moczu w stopniu zaawansowanym u których ilość oddawanego mimowolnie moczu jest znaczna.

Pieluchomajtki i ich zastosowanie

W przypadku problemów z nietrzymaniem moczu dbanie o higienę intymną, choć niełatwe jest niezwykle istotne zarówno dla samopoczucia pacjenta, jak i jego stanu zdrowia. Jakiekolwiek zaniedbania w tej kwestii mogą bowiem doprowadzić do wystąpienia bolesnych podrażnień i nasilenia kłopotów z zachowaniem dobrej kondycji skóry. Dlatego poza częstym myciem i stosowaniem specjalnych maści i kremów tworzących na skórze barierę ochronną przed otarciami i podrażnieniami, do zabiegów higienicznych należy włączyć stosowanie chłonnych produktów higienicznych, takich jak np. pieluchomajtki.

Pieluchomajtki podobnie jak bielizna chłonna są środkami higieny osobistej o zwiększonym stopniu chłonności przeznaczonymi dla osób, u których doszło do nasilenia symptomów nietrzymania moczu. W odróżnieniu od majtek chłonnych pieluchomajtki są nieco grubsze i wyposażone w rzepy lub specjalny pas biodrowy, przez co zapewniają jeszcze wyższy stopień chłonności zabezpieczając przed przeciekaniem. Wyjątkowo chłonny wkład w który zostały wyposażone oraz specjalna budowa sprawiają, że pieluchomajtki szybko i bardzo skutecznie pochłaniają wilgoć izolując ją od skóry chorego. Dodatkowo niwelują nieprzyjemne zapachy, pozostawiając przyjemne uczucie suchości. Wszystko to w połączeniu z miękkością i delikatnością materiałów, z których zostały wykonane sprawia, że stosowanie tego produkt każdego dnia jest w pełni bezpieczne i ogranicza ryzyko powstawania podrażnień na skórze pacjenta.

Samo założenie produktu jest proste i nie wymaga dużego wysiłku, podobnie jak ich ściągnięcie i wymiana. Pieluchomajtki pomimo większej grubości i zwiększonego stopnia chłonności wciąż pozostają wygodne i zapewniają należyty komfort. Nie ograniczają ruchów i pozwalają skórze oddychać przez cały czas. Produkt dostępny jest w różnych rozmiarach, a właściwe dopasowanie rozmiaru gwarantuje jego większą skuteczność.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here