Planujesz stworzenie reklamy? Zastanów się nad animacją!

0
7085
Planujesz stworzenie reklamy

Od długiego czasu wiadomo już doskonale, że film króluje wśród innych sztuk. Kinematografia przynosi na całym świecie setki miliardów rocznie. Dodatkowe miliardy zarabia się na wszelkiego rodzaju pamiątkach, zabawkach, ciuchach, gadżetach, aplikacjach i parkach tematycznych, powiązanych z tym przemysłem. Także w reklamie wideo sprawdza się najlepiej. Badania potwierdziły już wielokrotnie, że konsumenci reagują na taki rodzaj reklamy najlepiej, są najbardziej skłonni do wykonania zamierzonej akcji. Dlatego wiele firm i przedsiębiorstw wybiera właśnie taki format obecności w marketingu. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się animacje. Wpływają na to szczególnie moda na kreskówki animowane dla dorosłych oraz niesłabnąca popularność produkcji od Pixara czy Disneya. Chociaż tradycyjna reklama wideo, z użyciem standardowego planu i aktorów wpisała się już na zawsze w kanon, wciąż pozostają do odkrycia i głębszej eksploracji inne techniki wideo.

Animacja 3D

Jedną z takich technik jest animacja 3d. Jest to technika animacyjna, którą wykonuje się na komputerze, aby osiągnąć efekt trójwymiarowości. Wszystko zaczęło się od filmu Toy Story i rewolucyjnego, jak na tamte czasy, użycia technologii animacyjnej. Profesjonalne wykonanie dobrej animacji zajmuje dużo czasu i potrzebuje olbrzymiej mocy obliczeniowej. Proste animacje możemy wykonać w domu, nawet przy użyciu nieprofesjonalnych i dość tanich narzędzi. Jeśli chcemy jednak wyprodukować film jakościowo wyższy, taki, który standardem swego wykonania będzie świadczył także o naszym podejściu do marki i samej reklamy, warto pozostawić sprawę w rękach profesjonalistów.

Wybierając firmę do produkcji animacji 3d warto zastanowić się nad ofertą animacje 3d Poznań. Jest to firma z doświadczeniem, gdyż swoje studio prowadzą już od 2012 roku. Odznacza się dbałością o każdy szczegół. Dba, aby wszystkie początkowe ustalenia zostały kompleksowo zrealizowane, dając jednocześnie swym klientom możliwość śledzenia zmian i postępów na bieżąco. Ponieważ w przypadku każdej animacji najdłuższym procesem jest renderowanie, warto zadbać o taką firmę, która postarała się o lepsze rozwiązania. Animacje 3d Poznań zaopatrzeni są we własną render farmę, której moc obliczeniowa sięga 140 GHz. Skraca to znacznie cały proces, co pozwala zaoszczędzić klientowi cenny czas, a zamówioną reklamę otrzymuje on szybciej niż u konkurencji.

Na swoim koncie mają dziesiątki animacji reklamowych, które były emitowane przez duże stacje ogólnopolskie. Przy produkcji swoich spotów reklamowych współpracowały z nimi między innymi Międzynarodowe Targi Poznańskie (reklama promująca wydarzenie Motor Show 2014 i 2015),  miasto Kołobrzeg czy też AmeriGas Nano (reklama i jednocześnie film instruktażowy, traktujący o tym, jak podłączyć butlę z gazem – firmie udało się stworzyć niezwykle przekonującą animację płomienia). Dysponując dużym doświadczeniem z realizacji filmów aktorskich, wiedzą jak wykorzystać odpowiednie techniki w reklamach z użyciem animacji.

Posiadają także własne studio dźwiękowe, co niezwykle ułatwia cały proces z realizacją dźwiękową. Dzięki temu usprawniony zostaje okres produkcji całej reklamy. W studiu istnieje możliwość nagrania lektora czy dubbingu ale także całej ścieżki dźwiękowej.

Drukarka 3d pozwala na wydrukowanie modeli z wirtualnego świata.

Nie należy zapominać, że animacje 3d Poznań są niezwykle doświadczeni  w kwestii reklamy, dlatego nie ograniczają się jedynie do czysto technicznej produkcji, ale mogą świadczyć rozszerzone usługi: podpowiedzą jakie techniki marketingowe mogą sprawdzić się lepiej. Meggot.pl stanowi zatem idealne rozwiązanie dla każdego, kto chciałby stworzyć swoją reklamę z użyciem techniki animacji 3d.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here