Płyn micelarny idealny do demakijażu

0
2638
płyn micelarny

Staranny demakijaż jest podstawą właściwej pielęgnacji Twojej skóry. Dokładne usunięcie kosmetyków kolorowych, brudu oraz zanieczyszczeń z twarzy umożliwia składnikom kremu wejście w głębokie powłoki Twojej skóry. Jak dobrać najodpowiedniejszy płyn micelarny oraz jak go wykorzystywać? Roztwór micelarny buduje w sobie wartości oczyszczające mleczka, odświeżające toniku i dwufazowego płynu do demakijażu oczu, który usuwa wodoodporny tusz. Tego typu kosmetyk jest dedykowany dla osób, które chcą łatwo oraz efektywnie usunąć makijaż, oczyścić skórę ze wszystkich zabrudzeń oraz również ją nawilżyć.

Płyn do demakijażu – co to?

Płyn micelarny to roztwór wodny zawierający drobne kuleczki nazywane micelami. Micele mają związki syntetyczne o własnościach amfifilowych: zewnętrzne cząstki miceli mają wartości hydrofilowe (przyciągają wodę oraz odpychają tłuszcze), natomiast cząstki tworzące wnętrze miceli (estry kwasów tłuszczowych) mają wartości hydrofobowe (odpychają wodę oraz dobrze łączą się z tłuszczami). W związku z tym micele działają jak magnes – „przyciągają” i pochłaniają tłuszcz w formie nadmiaru sebum lub cząstki wodoodpornego kosmetyku do rzęs oraz również rozpuszczają w roztworze wodnym kolejne zanieczyszczenia. Płyn micelarny nie narusza przy tym granicy ochronnej skóry, czyli powłoki hydrolipidowej naskórka. Płyn micelarny jest uzupełniony w znaczne substancje aktywne, które wspierają jego funkcjonowanie. Posiadają one rozmaite wartości, np. kwas hialuronowy mocno nawilża i utrzymuje skórę miękką, z kolei d-panthenol, czyli pro-witamina B5, to substancja łagodząca oraz kojąca, która wchodzi głębsze powłoki komórek naskórka oraz oddziałuje na odpowiedni mechanizm ich regeneracji. W skład części płynów micelarnych wchodzą również wyciągi z roślin (np. orchidei lub świetlika), które dodają energii oraz blasku. To dzięki tym elementom pomocniczym płyn micelarny działa jak mleczko do demakijażu, które zmywa makijaż oraz nawilża skórę, żel oraz pianka do czyszczenia twarzy, które zmywają wszystkie zabrudzenia oraz oddziałują antyseptycznie, tonik, który regenerują skórę oraz zmniejsza jej pH, i płyn do demakijażu oczu (również wodoodpornego).

czym jest płyn micelarny i jak działa

Płyn micelarny a mleczko do demakijażu

Mleczko kosmetyczne ma tłustą formułę, dzięki czemu łatwo oraz lekko usuwa makijaż oraz zanieczyszczenia z twarzy, szyi oraz dekoltu oraz również nawilża skórę. Podobne działanie mają również śmietanki do demakijażu, które są bardziej tłustą odmianą mleczka, kosmetyki do czyszczenia skóry o dosyć gęstej konsystencji oraz pewne pianki do demakijażu o konsystencji kremu. Płyn micelarny usuwa makijaż oraz nawilża równie skutecznie jak mleczka kosmetyczne lub pianki, bo w 50% składa się z substancji o charakterze tłuszczowym. Natomiast w przeciwieństwie do tego rodzaju środków nie zostawia na przestrzeni skóry tłustego filmu, który należy zmyć tonikiem.

Płyn micelarny a pianka oraz żel do czyszczenia twarzy i „mydło bez mydła”

Płyn micelarny z powodzeniem zastępuje pianki, żele oraz „mydła bez mydła”, które delikatnie oczyszczają skórę oraz oczyszcza się je przy pomocy wody. Pewne z tychże środków potrafią mieć detergenty, takie jak np. laurylosiarczan sodu, które powszechnie powodują rozdrażnienia skóry. Doskonałej klasy płyny micelarne pozbawione są tego rodzaju substancji.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here