Podajniki na papier toaletowy – jak wybrać?

0
891

Zarówno w instytucjach użytku publicznego, jak i w domowej łazience bardzo przydatne oraz funkcjonalne okazują się podajniki na papier toaletowy. Duże znaczenie mają odpowiednie podajniki, których wybór wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych i wymaga odpowiednich przemyśleń. Jakie rodzaje podajników możemy wyróżnić? Jaka wielkość dozownika będzie odpowiednia? Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego podajnika na papier? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule.

Jakie rodzaje podajników na papier toaletowy możemy wyróżnić?

Pojemnik na papier toaletowy to przedmiot, który nie należy do najdroższych, jednakże jest bardzo funkcjonalny. Wśród nich wyróżnić możemy kilka rodzajów, a do najpopularniejszych zaliczyć możemy podajniki w rolce. W tym przypadku papier dozowany jest z leżącej rolki, a odrywamy go pojedynczymi listkami. Istnieją także pojemniki na papier toaletowy składane, które powszechnie stosowane są w toaletach publicznych, gdzie natężenie ruchu jest stosunkowo wysokie. Warto wspomnieć również o podajnikach papieru w rolce centralnie dozowanej. Tamtejszy ręcznik dozowany jest ze środka, po wcześniejszym wyciągnięciu tulei. Pojemnik na papier toaletowy nablatowy to po prostu podajniki, które znajdują się na blacie. Ich zastosowanie jest dość ryzykownie, bowiem zwiększa się prawdopodobieństwo kradzieży.

Jaka wielkość dozownika będzie odpowiednia?

Pojemnik na papier toaletowy powinien mieć odpowiedni rozmiar, dlatego też należy nieco dłużej zastanowić się nad tym parametrem. Rynek akcesoriów toaletowych jest dość szeroki, dlatego też znaleźć możemy wiele różnych podajników na papier, które różnią się od siebie znacząco. Wyróżnić możemy rolki o następujących rozmiarach: mini, midi oraz maxi jumbo. Różnica pomiędzy nimi występuje na podstawie odmiennej średnicy, czyli ilości dostępnego papieru. Warto zdawać sobie sprawę, że pojemnik na papier toaletowy może mieścić w sobie kilka rolek i wykorzystywany jest w firmie o nieco większej intensywności ruchu. Ostatnimi czasy powszechne są podajniki jumbo – charakteryzują się swoim okrągłym kształtem. Zalecane są w miejscach o średnim natężeniu ruchu. Mówiąc o wielkości dozownika warto wspomnieć o materiale tego przedmiotu. Może zostać wyprodukowany ze stali szlachetnej bądź tworzyw sztucznych, a nasz ostateczny wybór co do kupna powinien być odpowiednio przemyślany. Produkty ze stali szlachetnej są wytrzymałe, jednak ich cena jest nieco wyższa i wymagają one użycia specjalistycznych środków.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here