Podstawy zdrowego życia

0
1221

Co roku wraz ze zbliżającym się latem powraca jak bumerang temat odchudzania. Wszystkie kobiety chciałyby na plaży, w skąpym bikini prezentować się nienagannie. Każdego roku więc na wiosnę zasypywani jesteśmy reklamami suplementów diety i kosmetyków wspomagających odchudzanie.
Oczywiście, nie ma nic złego w dbaniu o formę, warto jednak wziąć pod uwagę, iż zdrowa dieta powinna być stale obecna w naszym życiu – nie zaś tylko od święta. Aby zagwarantować sobie dobrą formę, na co dzień powinniśmy zwracać uwagę na to, co jemy, czy dostarczamy naszemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych.
Zdrowa dieta to dieta różnorodna, bogata we wszystkie składniki odżywcze. Należy odżywiać się regularnie, jedząc małe porcje w krótkich odstępach czasu. Wartość kaloryczna posiłków powinna być dopasowana do naszych zapotrzebowań, mitem jest bowiem, iż koncentrować się powinniśmy tylko na płci i wieku danej osoby.
Choć mówi się, że prawidłowo zbilansowana dieta to 70% sukcesu w dążeniu do szczupłej sylwetki, nie pomijajmy pozostałych 30%, pod którymi kryje się ruch i dbałość o ciało. Często wystarczy zamienić windę na schody, auto na rower, a gorącą kąpiel na zimny prysznic.
Wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków.

zdrowie.info.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here