Poduszka z pierza – czy da się utrzymać ją w czystości?

0
871
Poduszka z pierza

Poduszka z pierza to ponadczasowy produkt, dzięki któremu sen staje się komfortowy. W dobie rozwoju wielu technologii również produkcja pościeli poddana została wpływom syntetycznych składników. Kołdry i poduszki z puchu lub zawierające wypełnienie silikonowe stanowią alternatywę dla poduszki z pierza, szczególnie interesującą dla alergików. Czy rzeczywiście należy zrezygnować z naturalnego wypełnienia poduszki z uwagi na właściwości pierza?

Poduszka z pierza-jak ją utrzymać w czystości?

Poduszka z puchu wykazuje się zdecydowanie niższym poziomem elastyczności oraz dopasowania do sylwetki podczas snu. Często wybierane poduszki z pierza to ponadczasowe, komfortowe elementy pościeli, które wciąż mają wielu zwolenników. Istotną kwestią, ograniczającą pierze jako alergen jest możliwość regularnego wietrzenia poduszek. Bakterie oraz roztocza, które rozwijają się w obrębie poduszki giną w temperaturze poniżej -18 °C. Regularne, intensywne wietrzenie poduszki pozwoli jej zachować czystość. W warunkach domowych nie należy prać poduszki z pierza. Ten produkt mógłby ulec zapleśnieniu. Poprzez niemożliwość dokładnego dosuszenia pierze może stracić swoje właściwości, zbijając się i tracąc sprężystość. W warunkach domowych poduszka z pierza powinna być regularnie wietrzona, nie należy jej prać. W domu samodzielne pranie owszem, może okazać się sukcesem jeżeli proces prania przeprowadzony zostanie umiejętnie i w odpowiednich warunkach, jednak jest niewielka szansa na całkowite dosuszenie pierza nawet, jeśli użytkownik samodzielnie wyjmie je z powłoczki.

Czyszczenie poduszki z pierza

Jeżeli zachodzi potrzeba wyprania poduszki z pierza, produkt ten powinien zostać przekazany w ręce specjalistów. Pranie, wykonywane przez specjalistyczną firmę, zajmującą się czyszczeniem odbywa się wieloetapowo. Pierze musi zostać wyjęte z powłoki, dokładnie wyprane, osuszone i pozbawione drobnoustrojów. Następnie poddawane jest dokładnemu suszeniu. Po wysuszeniu pierza poduszkę można napełnić wcześniej wyjętym pierzem oraz zamknąć poprzez zaszycie. Wysokiej jakości poduszka z pierza jest produktem, który można użytkować przez wiele lat. Dzięki regularnej dbałości o proces wietrzenia oraz pranie profesjonalne poduszka z naturalnym wypełnieniem jest wysokiej klasy, trwałym, niezawodnym wyposażeniem sypialni. Dla osób, które zmagają się z alergią na pierze powstały powłoczki, gwarantujące doskonałą izolacyjność. Zachowane zostają właściwości pierza oraz wygoda, natomiast osoba uczulona na pierze nie ma kontaktu z alergenem.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here