Polityka nowej szansy

0
2284

Polityka Nowej Szansy jest to kolejny rządowy pomysł na pomoc dla przedsiębiorców, którzy posiadają kłopoty finansowe w 2020 roku poprzez między innymi skutki wywołane epidemią COVID-19. Nabór wniosków do programu tarczy antykryzysowej zaczął się już 24 września 2020 roku. Jego zadaniem jest ratowanie działalności, które znajdują się w ekonomicznych opałach.

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/polityka-nowej-szansy/ 

Polityka nowe szansy

Ministerstwo Rozwoju podaje informacje, że wsparcie dla przedsiębiorców, którzy dotknięci zostali trudnościami, zostanie wypłacane co roku przez 10 lat, trafiać będzie ono do budżetu państwa w kwocie 120 mln złotych. Dodatkowo taką pulę zasilą środki z funduszu ’’covidowego’’ w minimalnej wysokości 600 mln złotych.

Polityka nowej szansy

Ministerstwo sporządziło program z myślą o osobach, które podczas prowadzenia firmy, już od dłuższego czasu przeżywają kryzys, a pandemia zdecydowanie nie poprawiła sytuacji w firmie.

Chodzi tu p przedsiębiorców, których firmy zagrożone są niewypłacalnością lub są już niewypłacalne i chcą uratować swój biznes, a także mają na to pomysł.

Polityka Nowej Szansy to program, który ma za zadanie uzupełnić inne działania wynikające z innych tarcz antykryzysowych, m.in. tarczy finansowej PFR.

Środki, które wypłynęły z Polityki Nowej Szansy można łączyć ze wsparciem przewidzianym w ramach Tarczy Antykryzysowej. Pieniądze te mogą pomóc firmom, które posiadają trudności, choć wykazują też potencjał do podciągnięcia się w przyszłości.

Kto skorzysta z pomocy?

O wsparcie ,,Polityki nowej szansy’’ mogą ubiegać się:

  • przedsiębiorcy w trudnej sytuacji ze wszystkich segmentów,
  • przedsiębiorcy w trudnej sytuacji ekonomicznej,
  • firmy, które są już w trakcie postępowania restrukturyzacyjnego,
  • przedsiębiorstwa, którym grozi likwidacja.

Wniosek w formie dokumentu, który zawiera wszystkie niezbędne elementy (te, które zawiera ustawa z dnia 16 lipca o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców) możemy złożyć w Agencji Rozwoju Przemysłu, a także w Ministerstwie Rozwoju. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest jednak wykonanie tego przez internet za pośrednictwem platformy ePUAP.

Wzór wniosku, a także wykaz wszystkich dokumentów znajduje się na stronie internetowej: www.arp.pl/uslugi-finansowe/polityka-nowej-szansy

Zobacz też: http://www.diapazon.pl/hurtowa-sprzedaz-alkoholu-powyzej-18/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here