Pozwolenie na dom?

0
1719
Pozwolenie na dom?

Wokół budowania domów narosło już wiele mitów. Sama procedura zbudowania domu jest niesamowicie skomplikowana i wymaga sporego zagłębienia tematu i poświecenia ogromnej ilości czasu i pieniędzy. Czy można budować domy bez pozwolenia na budowę?

Od 2015 roku weszła w życie ustawa, która znosi obowiązek posiadania pozwolenia na budowę domu. Jakie warunki trzeba spełnić by móc ów dom wybudować? Jakie formalności budowlane musisz spełnić? Dom jednorodzinny, którego obszar oddziaływania nie wykracza poza posiadaną działkę, można budować jedynie na podstawie zgłoszenia.

Domy są też coraz tańsze, a czas ich budowy coraz krótszy. Ceny oczywiście wahają się w zależności od ilości pieniędzy, jakie chcemy wydać, jednakże można zrobić to coraz taniej, co jest oczywiście ważne dla osób niechcących brać kredytu na długie lata.

Dla wielu osób mieszkanie w domu jest o wiele wygodniejsze aniżeli w mieszkaniu. Ma to zdecydowanie więcej plusów, zaczynając od większej prywatności po komfort życia. Domy zazwyczaj mają większy metraż niż mieszkania, dlatego dużo wygodniej wychowuje się tam dzieci i prowadzi życie rodzinne.

Zdecydowanie przepisy, które pozwalają stawiać domy bez pozwolenia na budowę, przyczynią się do większego komfortu życia Polaków. Oczywiście dom nie jest dla wszystkich. Niektórych przerażają opłaty związane z jego utrzymaniem lub po prostu ich styl życia bardziej pasuje do mieszkania w bloku lub kamienicy.

Ile czasu zajmuje postawienie domu w bieżącym roku? Jeśli zdecydujemy się na dom modułowy, to możemy go postawić nawet w niecały jeden dzień! Będzie to pełnoprawny całoroczny dom, który co prawda nie tak solidnie, jak typowy polski ceglany dom, ale wciąż uchroni nas skutecznie i na lata przed mroźnymi zimami i upalnymi latami.

Zbudowanie własnego domu ma wiele korzyści ze względu na możliwość częstych remontów bez przeszkadzania i powiadamiana sąsiadów. Dlatego wnętrze naszego domu może zawsze być aktualne, świeże i nowoczesne co dla wielu ludzi jest sprawą kluczową.
Wygodniej dla rodziny jest mieszkać w domu, chociażby ze względy na brak uciążliwego chodzenia po schodach lub czekania na windę. Gdy dziecko jest małe i trzeba je wozić w wózku, to jest to niesamowicie wygodne, gdy nie trzeba się wysilać z noszeniem wózka.

Ludzie są coraz bogatsi, Polacy mają coraz więcej pieniędzy, i coraz chętniej wyprowadzają się z wielkich miast właśnie po to, by zbudować swój mały domek na przedmieściach lub na wsi, by tam prowadzić bez wątpienia spokojniejsze życie rodzinne.

Minusem niemieszkania w centrum miasta jest oczywiście odległość, jaką trzeba pokonać, by się w nim znaleźć. Co dla osób, które muszą tam dojeżdżać, ze względu na prace może być uciążliwe, szczególnie jeśli nie posiadają samochodu i muszą korzystać z komunikacji miejskiej. Co za tym idzie, muszą wstawać o wiele szybciej, aniżeli gdyby mieszkali w centrum miasta w niewielkim mieszkaniu.

Jednakże posiadanie własnego domu ma o wiele więcej pozytywnych stron. Domy bez pozwolenia na budowę to świetna inicjatywa, które zdecydowanie przyczynia się do poprawy jakości życia.

kopalniamarzen.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here