Pożywne koktajle dla biegaczy

0
2960
Pożywne koktajle dla biegaczy

Do najbardziej powszechnych rodzajów wybieranych dziś aktywności fizycznych zaliczyć należy bez wątpienia bieganie.

Ta dyscyplina sportowa okazuje się bardzo dobrym wariantem z wielu powodów- zapewnia idealną sylwetkę, poprawia odporność, pozwala skutecznie schudnąć, dodaje energii podnosi poziom endorfin i jest bardzo zdrowym nawykiem życiowym, a do tego nic nie kosztuje. Jeżeli jednak zabierasz się za bieganie na poważnie, na poważnie ustal także konkretny jadłospis, dzięki któremu możliwe będzie uzupełnienie cennych składników w organizmie oraz uzyskanie lepszych osiągów w bieganiu.

Trenowanie to coś więcej niż biegi, rozciąganie. To treningi bardzo forsujące nasz organizm, zatem trzeba uzupełniać wartościowe substancje, jakie mają działanie odżywcze. Świetnie w tej roli sprawdzają się bardzo popularne dziś koktajle, jakie tworzone są z wykorzystaniem owoców, produktów nabiałowych oraz mleka i wody. Po nie należy sięgać po każdym konkretnym wysiłku fizycznym, jaki wiązał się właśnie z bieganiem.

Dzięki temu nie będziesz aż tak zmęczony, dodatkowo będzie możliwe także uzupełnienie ilości węglowodanów, a te zaś mają duży wpływ na poziom glikogenu mięśniowego, który tracimy wysilając się podczas aktywności. Co więcej, koktajle te nas stosownie nawodnią i zregenerują. Istotne są w szczególności takie receptury, jakie bazują na odpowiednich porcjach białka, pozwalających na błyskawiczną odbudowę uszkodzonych włókien mięśniowych. Stąd też tak wartościowe w tych koktajlach wyroby mleczne z mlekiem na czele.

Koktajl z owoców sezonowych

Zawsze możesz skusić się na to, co masz pod ręką, czyli wybrać owoce sezonowe. W blenderze kielichowym umieść pół szklanki owoców, trzy czwarte jogurtu – niesłodzonego, naturalnego. Dodaj szklankę mleka sojowego, garść migdałów czy płatów migdałowych i rozdrobnij wszystko na jednolitą masę.

Koktajl jagodowo-brzoskwiniowy

Zblenduj pół szklanki jagód i weź całą, dojrzałą brzoskwinię oraz wlej szklankę jogurtu naturalnego. Możesz osłonić naturalnie, nie szkodliwym cukrem, ale łyżką miodu. Dodaj także cukier waniliowy, kostki lodu – o ile biegasz w lecie i jesteś zgrzany po treningu. Przyda się także do smaku esencja wanilii.

Pożywne koktajle dla biegaczy

Mleko czekoladowe

Odmierzamy dwie łyżki ciemnego, mocnego, naturalnego kakao, szklankę mleka, banan. Dodajemy opcjonalnie kostki lodu. To będzie znakomite nawodnienie dla organizmu, zwłaszcza podczas biegania w środku lata, gdy jest gorąco i duszno. W bananach natomiast znajduje się spora porcja potasu, który uniemożliwia skurcze mięśni. W kakao zaś zawarte są potężne ilości przeciwutleniaczy.

Koktajl kokosowy

Dodajemy pół szklanki wody kokosowej, pół szklanki soku wiśniowego, jedną łyżkę stołową jogurtu, koniecznie naturalnego. Następnie wsypujemy owoce – dobrze sprawdzi się mieszanka banany, jeżyny oraz kilka malin. Jest to znakomity sposób na unormowanie gospodarski wodnej. To także efektywna forma regeneracji i kopalnia cennych antyoksydantów.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here