Praktyczny dodatek do salonowych aranżacji

0
463
Praktyczny dodatek do salonowych aranżacji

Salon stanowi jedno z kluczowych miejsc w domu. Jest centralnym miejscem skupiającym życie rodzinne. To strefa relaksu dla domowników, czasami pełniąca funkcję jadalni. Miejsce, gdzie przyjmujemy gości i organizujemy imprezy lub spotkania. Jeśli podczas imprez serwujemy gościom różnego rodzaju trunki, barek na alkohol do salonu to ciekawy pomysł na dodatkowy element aranżacji wnętrza.

Salon stanowi jedno z kluczowych miejsc w domu. Jest centralnym miejscem skupiającym życie rodzinne. To strefa relaksu dla domowników, czasami pełniąca funkcję jadalni. Miejsce, gdzie przyjmujemy gości i organizujemy imprezy lub spotkania. Jeśli podczas imprez serwujemy gościom różnego rodzaju trunki, barek na alkohol do salonu to ciekawy pomysł na dodatkowy element aranżacji wnętrza. 

Inspiracje dla dużych pomieszczeń

W zależności od wielkości domu oraz stylu, w jakim jest urządzony, możemy wybrać różnorodne rozwiązania. W przypadku dużych powierzchni, na przykład nowoczesnych lub industrialnych, możemy wybrać duży, stacjonarny barek. Możemy go umieścić, wykorzystując część jednej ze ścian lub  narożnik. Loftowy barek na alkohol może być wykonany w nowoczesnym stylu, pasującym do charakteru całego pomieszczenia. Półki powieszone na ścianie z przeznaczeniem na różnego rodzaju trunki, szklanki i kieliszki, regał na leżakujące wino oraz wysoki blat ze stojącymi przy nim awangardowymi hokerami stworzą ciekawą i spójną stylistycznie aranżację. Na pewno niezbędna będzie lodówka. W przypadku barku na alkohol oświetlenie ma bardzo istotne znaczenie. Podświetlane półki dumnie prezentujące szlachetne trunki lub światła punktowe skierowane bezpośrednio na blat dadzą świetny efekt. Niesztampowo zaprezentuje się domowy barek na alkohol wykonany z solidnego, egzotycznego drewna. Nada pomieszczeniu wyjątkowy charakter, nawiązujący do stylu kolonialnego, będącego w kontrze do stylu nowoczesnego i minimalistycznego pomieszczenia loftowego o chłodnym klimacie. Wspaniałe propozycje na ciekawe aranżacje można znaleźć na https://costway.pl/_blog/6-Domowy_barek_-_jak_urzadzic_miejsce_na_alkohol_w_domu.html 

Stylowe uzupełnienie garnituru mebli

Kiedy nasz salon urządzony jest w stylu klasycznym, możemy wybrać barek do salonu na alkohol w formie eleganckiej komody. Komoda z barkiem może wyglądać jak klasyczna jej wersja, jednak po otworzeniu drzwiczek ukażą się nam półki z trunkami, przegródki na butelki wina, kieliszki i szklanki,  a także szufladki na pozostałe akcesoria barmańskie. Komoda-barek może mieć przeszklone drzwiczki lub tylne ścianki wykonane z lustra, co wprowadza efekt głębi. Innym  z ciekawych pomysłów na przechowywanie alkoholu jest wysoka, przeszklona ze wszystkich stron witryna. Podświetlona, doskonale wyeksponuje kolekcję trunków.

Kiedy dysponujemy niewielką ilością wolnego miejsca, możemy również znaleźć ciekawy sposób na barek na alkohol. Wiszący wariant to mebel w postaci kilku półek przymocowanych do ściany, specjalnie przeznaczonych na leżakujące butelki wina i inne alkohole, szklanki i kieliszki. Pod takim wiszącym barkiem dobrze sprawdzi się stolik wykorzystywany do sporządzania i serwowania drinków. To bardzo funkcjonalne i bezpieczne, kiedy mamy w domu małe dzieci.

Oryginalne i praktyczne modele

Barek na alkohol może przybrać formę mobilną. Bogata oferta barków na kółkach sprawia, że znajdziemy odpowiedni model dopasowany do naszych preferencji. Bardzo oryginalnym jest globus-barek na alkohol. Otwierana kula wykonana z drewna posiada w środku miejsce na trunki. Całość jest osadzona na podstawie z kółkami. Pięknie ozdobiona starymi mapami, przywodzi na myśl dawniej używane w szkołach, czytelniach lub na spotkaniach z naukowcami globusy. Z kolei barek drewniany na alkohol ma prostą formę i wielką funkcjonalność. Blat i poszczególne półki z łatwością pomieszczą trunki i wszystkie potrzebne gadżety. Kiedy przyjęcie przeniesie się z salonu do ogrodu, możemy wykorzystać mobilność i stabilną budowę naszego barku, korzystając z niego na tarasie. 

Barki na alkohol w salonie to doskonałe i funkcjonalne rozwiązanie nie tylko w trakcie spotkań towarzyskich. Odpowiednio dobrane do stylistyki naszych mieszkań, będą wyrazistym elementem wystroju, dzięki któremu nasze wnętrza nabiorą pełnego i niepowtarzalnego charakteru.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here