Prezent na Walentynki dla niego – 5 alkoholi

0
3178
Prezent na Walentynki dla niego
źródło zdjęcia: stock.adobe.com autor: monticellllo

Alkohol na Walentynki? Czy to dobry pomysł? Sprawdźmy, czy butelka markowego alkoholu będzie odpowiednim prezentem na dla mężczyzny oraz jaki alkohol na Walentynki wybrać.

Alkohol na Walentynki – czy to dobry pomysł?

Alkohol jest jednym z częściej wybieranych prezentów na różnego rodzaju okazje. Pod pewnymi warunkami butelka dobrego alkoholu może być też udanym prezentem walentynkowym dla chłopaka. Są jednak sytuacje, w których powinniśmy unikać wręczania alkoholu na prezent. Oczywiste jest, że alkoholu nie powinny wręczać, ani otrzymywać osoby niepełnoletnie. Tego rodzaju podarunków powinniśmy unikać również w przypadku osób, które miały w rodzinie problem alkoholowy. Alkohol na Walentynki nie będzie też dobrym prezentem dla abstynenta czy osoby, która pije bardzo rzadko.

Prezent walentynkowy dla niego – jaki alkohol wybrać?

Wybór alkoholu dla chłopaka na Walentynki powinien być uzależniony od dwóch czynników. Prezent na Walentynki powinniśmy dopasować do upodobań i gustów osoby obdarowywanej. Czyli mówiąc wprost, na prezent kupujemy taki alkohol, jaki lubi i pije ta osoba. Dodatkowo musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy nasz prezent na Walentynki otworzymy od razu do wspólnej, romantycznej kolacji czy raczej wyląduje on w barku. W tym pierwszym przypadku warto dopasować alkohol do menu takiej kolacji. Kilka słów więcej napiszemy o tym poniżej, w części dotyczącej wina. A oto kilka naszych propozycji na to, jaki alkohol kupić dla mężczyzny na Walentynki.

  • Whisky to chyba najpopularniejszych alkohol kupowany obecnie na prezent. W świadomości wielu osób whisky jest alkoholem o wiele bardziej luksusowym, niż powiedzmy wódka. Kupując whisky na walentynkowy prezent, warto sięgnąć po trunek z wyższej półki. Dla konesera tego rodzaju alkoholu idealna będzie butelka whisky single malt. Nie oznacza to oczywiście, że wśród whisky typu blended nie znajdziemy dobrej whisky na prezent. Odpowiednim przykładem może być tu Chivas Regal 18.
  • Miłośnikowi tradycyjnych, polskich, mocnych alkoholi możemy kupić na prezent butelkę markowej, dobrej wódki. Z kulturą picia tego alkoholu wiąże się sporo negatywnych stereotypów. Jeśli więc już kupujemy wódkę na prezent, to powinien być to trunek wyjątkowy i ekskluzywny. Jeśli chodzi o prezenty, to popularna jest wódka w ozdobnych drewnianych beczułkach lub karafkach.
  • Koniak to kolejny alkohol, który może być eleganckim prezentem walentynkowym dla niego. Oczywiście na specjalną okazję warto wybrać długo leżakowany Koniak. Tego rodzaju trunki posiadają na etykiecie skrót V.S.O.P lub V.O lub X.O. w przypadku Koniaków leżakowanych co najmniej 6 lat.
  • Piwo może nie wydawać nam się specjalnie romantycznym prezentem. Jeśli jednak szukamy podarunku dla miłośnika bursztynowego to mogą być piwa kraftowe. Są to wysokiej jakości piwa, tworzone przez małe browary. Przy produkcji piw kraftowych stosuje się zwykle składniki dużo wyższej jakości niż w przypadku piw produkowanych na skalę przemysłową. 
  • Z kolei likier może być prezentem na Walentynki dla mężczyzny, który raczej unika mocnych alkoholi i nie pije również piwa. Likiery możemy pić samodzielnie lub jako dodatek do różnych koktajli czy nawet kawy. To jaki likier wybrać na prezent zależy już tylko od upodobań i gustu osoby, dla której kupujemy prezent.

Jak zapakować alkohol na Walentynki?

Jeśli wręczamy alkohol w prezencie, powinniśmy zadbać również o odpowiednie opakowanie. Najprostszym wyjściem jest ozdobna torebka na alkohol lub nawet kokardka zawiązana na szyjce butelki. Jeśli zależy nam na unikalnej oprawie dla naszego prezentu, możemy kupić specjalną skrzynkę na wino czy whisky. Niektóre, markowe alkohole posiadają opakowania, które już same w sobie są ozdobą. Przykładem mogą być, wspomniane wcześniej wódki w drewnianych beczułkach.

W wielu przypadkach alkohol na Walentynki może być miłym prezentem. Pamiętajmy jednak, że zawsze powinien być dopasowany do okoliczności oraz preferencji osoby, której kupujemy prezent.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here