Problem pękających pięt

0
1441
Problem pękających pięt

Higiena oraz pielęgnacja ciała to podstawa zdrowej i pięknej skóry. Nasze ciało nie jest w stanie samo zaspokoić swoich potrzeb. Od lat firmy kosmetyczne zajmują się produkcją różnorakich kremów, balsamów i innych specyfików, które posiadają odpowiednie witaminy służące do pielęgnacji naszej skóry. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy do czego może doprowadzić brak odpowiedniej pielęgnacji niektórych części naszego ciała. Brak nawilżenia, popękana skóra może doprowadzić do wielu poważnych problemów zdrowotnych. Jednym z najbardziej popularnych defektów jest pękająca skóra na piętach.
Odpowiedzi na pytanie „dlaczego pękają pięty?” może być całe mnóstwo. Pęknięcia mogę być wynikiem zbyt dużego wysuszenia skóry naszych pięt, bądź też noszenia nieodpowiedniego obuwia. Defekt ten, może też być wynikiem nadwagi ciała. Brak konsultacji z lekarzem może doprowadzić do bardzo poważnych schorzeń. Dopóki szczeliny pęknięć na piętach nie przebiją się przez warstwę rogową naskórka nie będziemy odczuwać większych nieprzyjemności. Problem pojawia się, gdy pęknięcia dochodzą do skóry właściwej. Wówczas każdy krok sprawia nam okropny ból. W późniejszych etapach może doprowadzić to do krwawienia lub wylewu ropy z chorych miejsc na skórze. Do codziennej pielęgnacji używany pumeksu oraz kremu nawilżającego. Pamiętajmy, aby krem zawierał witaminy A i E. Po wypumeksowaniu stóp należy dokładnie opłukać je wodą. Zabieg ten ma na celu wypłukanie bakterii. Niestety nie zawsze domowe zabiegi doprowadzą nasze stopy do porządku. W sytuacji, gdy żaden domowy sposób nie zadziała należy udać się do podologa.
Aby móc cieszyć się zdrową i piękna skóra należy codziennie ją pielęgnować, starać się dostarczać jej jak najwięcej odpowiednich witamin. Podczas pielęgnacji najważniejsza jest systematyka i cierpliwość. Istnieją również maseczki pielęgnacyjne do stóp. W celu zwiększenia efektywności pielęgnacji należy wprowadzić zmiany w swojej diecie. Uzupełnić ja w potrzebne witaminy, które pomogą utrzymać dobrą kondycję naskórka.

przygotowany.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here