Przerost gruczołu krokowego u dojrzałych mężczyzn i sposoby leczenia jego objawów

0
1032
gruczoły męskie

Wraz z wiekiem następuje u człowieka zmiana gospodarki hormonalnej. W mężczyzn po 50 roku życia dochodzi do spadku poziomu testosteronu, czyli hormonu męskiego, podczas gdy produkcja estrogenów, czyli hormonów żeńskich utrzymuje się na stałym poziomie. Zaburzenie równowagi pomiędzy hormonami może prowadzić u dojrzałego mężczyzny do przerostu gruczołu krokowego, czyli prostaty. Jego powiększenie z kolei może być przyczyną różnych dolegliwości ze strony układu moczowego.

Przerost gruczołu krokowego i jego konsekwencje

Prostata to jeden z elementów męskiego układu płciowego. U zdrowego mężczyzny jest stosunkowo nieduży i zlokalizowany wokół cewki moczowej tuż pod pęcherzem moczowym. Jego rozrost może prowadzić do ucisku na cewkę i przyczyniać się do zaburzeń w oddawaniu moczu, co w konsekwencji prowadzi do obniżenia komfortu życia mężczyzny.

Łagodny przerost prostaty może być leczony za pomocą leku Prostamol Uno. Jest to preparat z wyciągiem z owoców palmy sabal (Sabalis serrulatae fructus extractum), który łagodzi objawy, jednak nie prowadzi do całkowitego wyleczenia poprzez zmniejszenie rozrostu gruczołu krokowego.

Jakie są objawy przerostu prostaty?

Rozrost gruczołu prostaty nie musi prowadzić do zaburzeń. Samo powiększenie się gruczołu krokowego nie stanowi podstawy do podjęcia leczenia. Jednak u niektórych mężczyzn w wieku po 50 roku życia mogą pojawiać się w związku z nim takie dolegliwości jak częste oddawanie moczu w nocy, słaby strumień moczu, kłopoty z oddawaniem moczu (rozpoczęciem mikcji), silne i bolesne parcie na pęcherz z jednoczesną niemożnością oddania moczu lub uczucie niecałkowitego opróżnienia pęcherza moczowego. Lek Prostamol Uno łagodzi takie objawy i poprawia jakość życia mężczyzny. Wskazaniem do jego stosowania jest I i II stadium przerostu gruczołu krokowego, a także zaburzenia oddawania moczu przy łagodnym przeroście gruczołu krokowego oraz zaleganie moczu z objawami zapalenia pęcherza.

Jak stosować lek Prostamol Uno?

Lek Prostamol Uno przeznaczony jest dla dojrzałych mężczyzn cierpiących z powodu objawów przerostu prostaty. Jego przyjmowanie powinno mieć charakter regularny i długoterminowy, co ma duże znaczenie dla skuteczności terapii. Widocznej poprawy u mężczyzny podejmującego leczenie można spodziewać się po upływie około 6 tygodni od rozpoczęcia terapii.

Stosując Prostamol Uno, należy przyjmować 1 kapsułkę na dobę o stałej porze po posiłku. Lek należy popić odpowiednią ilością wody. Przez zażyciem leku należy przeczytać ulotkę i stosować się do informacji w niej zawartych.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here