Przylot do Warszawy. Co dalej? Trzy opcje wyjazdu z lotniska

0
816
Przylot do Warszawy

Warszawa to stolica Polski, a zarazem największe miasto w kraju. Nic dziwnego, że przyjeżdża tutaj wiele osób: zarówno w celach biznesowych, jak i prywatnych, rozrywkowych bądź turystycznych. Popularnym środkiem transportu jest samolot, pozwalający dostać się na lotnisko Okęcie lub Modlin. Co jednak robić zaraz po przylocie?

Transport publiczny

Osoba przylatująca do Warszawy zawsze ma możliwość skorzystania z transportu publicznego. W przypadku lotniska Modlin ma się do wyboru wiele połączeń autobusowych lub pociągowych. Również z lotniska Chopina wydostać można się autobusem albo pociągiem. Jest to zdecydowanie najtańszy wariant. Nie trudno jest dotrzeć z obu portów lotniczych do centrum. Osoby, które mają zabukowane noclegi w sercu miasta, docenią opcję dojazdu za pomocą transportu publicznego. Korzystanie z niego może być jednak problematyczne w przypadku konieczności przewiezienia sporego bagażu. Są także dni, kiedy autobusy i pociągi są zatłoczone, przez co obniża się komfort jazdy.

Taksówka

Wygodną opcją dla wielu osób jest zamówienie taksówki z lotniska, która pozwala szybko opuścić port lotniczy. Kierowca pomoże umieścić bagaż w bagażniku, powinien również zadbać o wygodę pasażera. Trzeba jednak pamiętać, że korzystanie z taksówek wiąże się z niemałymi kosztami.

Wypożyczenie samochodu

Wiele osób zapomina, że istnieje jeszcze trzecia opcja, czyli wypożyczenie samochodu. To strzał w dziesiątkę w przypadku osób, które cenią sobie niezależność i nie chcą tracić czasu na czekanie na tramwaj czy taksówkę. To także ekonomiczne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli planuje się częste przemieszczanie autem. Przyjazd wypożyczonym samochodem na spotkanie biznesowe czy ważne wydarzenie może również podnosić prestiż danej osoby.

Jaka wypożyczalnia samochodów w Warszawie zasługuje na uwagę? Polecić warto firmę Best-Rent – https://www.best-rent.pl/, która podstawia auta na oba lotniska. Oferuje ona konkurencyjne ceny, a jednocześnie nienaganną usługę. Pojazdy pochodzą od renomowanych producentów, są ubezpieczone, nie zawierają jednak odznaczeń flotowych, dzięki czemu prezentują się bardziej oficjalnie.

Z warszawskiego lotniska można wydostać się na wiele sposobów. Osoby, które przyjeżdżają w odwiedziny do bliskich czy chcą pospacerować po centrum miasta, mogą skorzystać z komunikacji miejskiej. Z kolei osoby będące w pośpiechu mają możliwość wezwania taksówki. Pod wieloma względami lepiej jednak postawić na wynajem samochodu w Warszawie. To rozwiązanie zapewnia elastyczność, a równocześnie nie generuje dużych kosztów.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here