Ranking największych gwiazd, które odwiedziły Polskę i zagrały koncert

0
319
Ranking największych gwiazd, które odwiedziły Polskę i zagrały koncert

Polska gościła wiele znanych gwiazd muzycznych na swoich koncertach. W tym artykule przedstawimy ranking największych gwiazd, które odwiedziły Polskę i zagrały koncert. Zestawienie obejmuje zarówno artystów zagranicznych, jak i polskich, którzy zdobyli sławę na arenie międzynarodowej.

1. Madonna

Madonna to ikona popkultury, która zagrała koncert w Polsce w 2009 roku. Artystka wystąpiła na Stadionie Narodowym w Warszawie przed ponad 50 tysiącami fanów. Koncert był częścią trasy koncertowej „Sticky & Sweet Tour”, która obejmowała 85 miast na całym świecie.

1.1. Największe hity

Madonna zagrała swoje największe przeboje, takie jak „Like a Prayer”, „Vogue”, „Hung Up” i „4 Minutes”.

2. Beyoncé

Beyoncé to jedna z największych gwiazd muzyki R&B. W 2016 roku artystka zagrała koncert w ramach trasy „The Formation World Tour” na Stadionie Narodowym w Warszawie. Koncert przyciągnął ponad 43 tysiące fanów.

2.1. Największe hity

Podczas koncertu Beyoncé wykonała swoje największe hity, takie jak „Crazy in Love”, „Single Ladies (Put a Ring on It)” i „Drunk in Love”.

3. Metallica

Metallica to legenda heavy metalu, która zagrała koncert w Polsce w 2019 roku. Koncert odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie i zgromadził ponad 60 tysięcy fanów.

3.1. Największe hity

Podczas koncertu Metallica zagrała swoje największe przeboje, takie jak „Enter Sandman”, „Master of Puppets”, „One” i „Nothing Else Matters”.

4. Lady Gaga

Lady Gaga to jedna z najbardziej znanych artystek popowych. W 2012 roku artystka zagrała koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie w ramach trasy „The Born This Way Ball”. Koncert przyciągnął ponad 35 tysięcy fanów.

4.1. Największe hity

Podczas koncertu Lady Gaga wykonała swoje największe hity, takie jak „Poker Face”, „Born This Way”, „Bad Romance” i „Just Dance”.

5. AC/DC

AC/DC to legenda rocka, która zagrała koncert w Polsce w 2015 roku. Koncert odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie i zgromadził ponad 50 tysięcy fanów.

5.1. Największe hity

Podczas koncertu AC/DC zagrała swoje największe przeboje, takie jak „Thunderstruck”, „Back in Black”, „Highway to Hell” i „Hells Bells”.

6. Celine Dion

Celine Dion to jedna z największych div popu. W 2017 roku artystka zagrała koncert w Atlas Arenie w Łodzi. Koncert przyciągnął ponad 15 tysięcy fanów.

6.1. Największe hity

Podczas koncertu Celine Dion wykonała swoje największe hity, takie jak „My Heart Will Go On”, „The Power of Love”, „Because You Loved Me” i „All By Myself”.

7. Michael Jackson

Michael Jackson to legenda muzyki pop. Artysta zagrał koncert w Polsce w 1996 roku na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie. Koncert przyciągnął ponad 60 tysięcy fanów.

7.1. Największe hity

Podczas koncertu Michael Jackson wykonał swoje największe hity, takie jak „Billie Jean”, „Beat It”, „Thriller” i „Black or White”.

8. Queen

Queen to jedna z największych legend rocka. Zespół zagrał koncert w Polsce w 1986 roku na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie. Koncert przyciągnął ponad 70 tysięcy fanów.

8.1. Największe hity

Podczas koncertu Queen zagrał swoje największe przeboje, takie jak „Bohemian Rhapsody”, „We Will Rock You”, „We Are The Champions” i „Radio Ga Ga”.

9. U2

U2 to jedna z największych rockowych grup wszechczasów. Zespół zagrał koncert w Polsce w 2009 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Koncert przyciągnął ponad 60 tysięcy fanów.

9.1. Największe hity

Podczas koncertu U2 zagrał swoje największe przeboje, takie jak „With or Without You”, „One”, „Beautiful Day” i „Where The Streets Have No Name”.

10. Ed Sheeran

Ed Sheeran to jeden z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia. W 2019 roku artysta zagrał koncert na PGE Narodowym w Warszawie. Koncert przyciągnął ponad 60 tysięcy fanów.

10.1. Największe hity

Podczas koncertu Ed Sheeran wykonał swoje największe hity, takie jak „Shape of You”, „Thinking Out Loud”, „Photograph” i „Castle on the Hill”.

11. Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło to jeden z najpopularniejszych polskich artystów młodego pokolenia. W 2021 roku artysta zagrał koncert w Atlas Arenie w Łodzi. Koncert przyciągnął ponad 15 tysięcy fanów.

11.1. Największe hity

Podczas koncertu Dawid Podsiadło wykonał swoje największe hity, takie jak „Nie ma fal”, „Trofea”, „Małomiasteczkowy” i „Pastempomat”.

12. Tiesto

Tiesto to jedna z największych gwiazd muzyki elektronicznej. W 2018 roku artysta zagrał koncert na PGE Narodowym w Warszawie. Koncert przyciągnął ponad 30 tysięcy fanów.

12.1. Największe hity

Podczas koncertu Tiesto zagrał swoje największe hity, takie jak „Adagio for Strings”, „Red Lights”, „Wasted” i „The Business”.

13. Pink Floyd

Pink Floyd to legenda rocka, która zagrała koncert w Polsce w 1988 roku na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie. Koncert przyciągnął ponad 100 tysięcy fanów.

13.1. Największe hity

Podczas koncertu Pink Floyd zagrał swoje największe przeboje, takie jak „Another Brick in the Wall”, „Wish You Were Here”, „Money” i „Comfortably Numb”.

14. Guns N’ Roses

Guns N’ Roses to legenda rocka, która zagrała koncert w Polsce w 1991 roku na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie. Koncert przyciągnął ponad 50 tysięcy fanów.

14.1. Największe hity

Podczas koncertu Guns N’ Roses zagrał swoje największe przeboje, takie jak „Sweet Child o’ Mine”, „Welcome to the Jungle”, „Paradise City” i „November Rain”.

15. Katy Perry

Katy Perry to jedna z najpopularniejszych artystek popowych. W 2015 roku artystka zagrała koncert na PGE Narodowym w Warszawie. Koncert przyciągnął ponad 30 tysięcy fanów.

15.1. Największe hity

Podczas koncertu Katy Perry wykonała swoje największe hity, takie jak „Firework”, „Roar”, „Dark Horse” i „California Gurls”.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

1. Który z artystów zagrał największy koncert w Polsce?

Pink Floyd zagrał największy koncert w Polsce, który przyciągnął ponad 100 tysięcy fanów.

2. Czy wszyscy artyści z listy są zagraniczni?

Nie, na liście znajdują się zarówno artyści zagraniczni, jak i polscy, którzy zdobyli sławę na arenie międzynarodowej.

3. Który koncert przyciągnął najmniej fanów?

Koncert Celine Dion przyciągnął najmniej fanów, czyli ponad 15 tysięcy.

4. Czy wszyscy artyści występowali na Stadionie Narodowym w Warszawie?

Nie, artyści występowali również na innych stadionach w Polsce, takich jak Stadion Śląski w Chorzowie czy Atlas Arena w Łodzi.

5. Czy artyści z listy będą występować w Polsce w przyszłości?

Nie ma informacji o przyszłych koncertach wymienionych artystów w Polsce. Jednakże, wiele gwiazd muzycznych regularnie koncertuje w Polsce, więc warto być na bieżąco z ich trasami koncertowymi.

Podsumowanie

Polska gościła wiele znanych gwiazd muzycznych na swoich koncertach. W tym artykule przedstawiliśmy ranking największych gwiazd, które odwiedziły Polskę i zagrały koncert. W zestawieniu znaleźli się zarówno artyści zagraniczni, jak i polscy, którzy zdobyli sławę na arenie międzynarodowej. Koncerty tych artystów przyciągnęły tysiące fanów, a ich największe przeboje wciąż cieszą się ogromną popularnością. Jeśli jesteś fanem muzyki, warto być na bieżąco z trasami koncertowymi swoich ulubionych artystów, aby nie przegapić okazji zobaczenia ich na żywo.

Czy widziałeś któryś z wymienionych koncertów na żywo? Który z artystów jest Twoim ulubieńcem? Daj nam znać w komentarzach poniżej! Zachęcamy także do dzielenia się artykułem w mediach społecznościowych, aby inni fani muzyki mogli poznać ranking największych gwiazd, które odwiedziły Polskę i zagrały koncert.

Artykuł przygotowany we współpracy z https://www.paripari.pl/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here