Rolety do okien dachowych – najważniejsze informacje przed zakupem

0
880
Rolety do okien dachowych

Rolety dachowe pełnią kluczową rolę w izolacji termicznej. Jak dobrze wiadomo, to właśnie przez dach i zamontowane w nim okna, dostaje się najwięcej ciepła do wnętrza domu. Dlatego okna dachowe powinny być odpowiednio osłonięte, by zapewnić domownikom najwyższy komfort zamieszkiwania. Poniżej podpowiemy – o czym należy pamiętać w czasie przeglądania dostępnych rolet dachowych, na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę i po jakie modele warto sięgać.

Rolety dachowe – doskonała izolacja termiczna a komfort mieszkańców

Poddasza i strychy to pomieszczenia, które pełnią różne funkcje w naszych domach. Niekiedy, znajdują się tam pomieszczenia mieszkalne, schowki lub graciarnie. W okresie letnich upałów oraz zimowych mrozów dach staje się jednym z głównych czynników wpływających na temperaturę wewnątrz całego budynku.

Dlatego rolety wybierane do okien dachowych mają zastosowanie całoroczne – będą chronić nas przed nadmiarem słońca oraz zmianą temperatur zarówno zimą jak i latem. Gdy będziemy tego potrzebować, pozwolą nam całkowicie i szczelnie osłonić okno, izolując wnętrze pomieszczenia od czynników zewnętrznych. Ma to duże znaczenie zarówno zimą jak i latem. Jeśli jesteś zmarzluchem, który zimą pragnie uniknąć nawet najmniejszego ubytku ciepła, a w okresie letnim pragnie wysypiać się do południa bez nagrzewającego słońca, wówczas warto wybierać rolety dachowe.

Rolety dachowe – polecane modele o najwyższym stopniu izolacji

Jakie modele rolet dachowych cieszą się największą popularnością? W tym miejscu przedstawimy kilka proponowanych, po które sięgają zarówno osoby poszukujące systemów osłonowych na lato jak i zimę.

Rolety plisowane do okien dachowych Awangarda to pierwszy warty polecenia typ rolet. Wykonana z wysokiej jakości tkanin antyrefleksyjnych, o specjalnym wzorze i fakturze ułatwiającej odbijanie promieni słonecznych. Powstrzymuje nagrzewanie się pomieszczeń mieszkalnych, w tym poddaszy i strychów. Niektórzy dostawcy rolet plisowanych oferują możliwość wykonania produktu na wymiar konkretnego okna.

Rolety plisowane Duo Thermo to wybór osób, którym zależy nie tylko na doskonałej izolacji od słońca, ale również estetycznej aranżacji i łatwy użytkowaniu. Prosty system sterujący pozwala na ustawienie rolet w wybranej pozycji i ich wygodne podciąganie i ściąganie. Specjalna warstwa termoizolacyjna, uszyta z tkaniny o odpowiedniej strukturze, gwarantuje minimalny poziom nagrzewania się pomieszczeń.

Plisy dachowe Melange Thermo to rozwiązanie dla osób, które pragną uzyskać optymalny efekt izolacyjny, a jednocześnie stawiają na klasyczne rozwiązanie. Są wykonane z tkanin o delikatnej fakturze i odbijającej światło powierzchni. Dzięki zastosowaniu specjalnego systemu drobnych krateczek tkaniny prezentują się elegancko, a także są łatwe w czyszczeniu. Plisy takie pasują do pomieszczeń zaaranżowanych w różnym stylu – eleganckim, nowoczesnym, minimalistycznym.

Żaluzje dachowe Basel to ostatni system osłonowy, jaki pragniemy polecić. Dzięki specjalnej konstrukcji przylegają bezpośrednio do powierzchni okna, maksymalnie blokując wpadające do środka światło. Są to żaluzje wykonane z atrakcyjnych materiałów, które dobrze prezentują się zarówno samodzielnie, jak i w otoczeniu firanek i zasłon. W zależności od wybranego koloru mogą ograniczyć ilość napływającego do wnętrza światła nawet o 50 %.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here