Rozmiary pierścionków – wszystko co musisz wiedzieć

0
1105
Rozmiary pierścionków

Pierścionki są elementem biżuterii, który wymaga najbardziej precyzyjnego dopasowania spośród popularnych akcesoriów. Aby były wygodne, należy dokładnie dobrać rozmiar do palców, na których mają być noszone. Jak to zrobić? O czym warto pamiętać?

Systemy pomiaru rozmiarów pierścionków

Podobnie jak w przypadku rozmiarów odzieży lub obuwia, również rozmiary pierścionków podawane są w systemie zależnym od szerokości geograficznych. Z najbardziej typowych numeracji wyróżnia się europejską, angielską i amerykańską, a także oczywiście długość obwodu lub średnica palca, podawane w milimetrach. Aby pomiar był najbardziej wiarygodny i przekonujący, można skorzystać z jednej z trzech metod – zmierzyć obwód palca, na przykład korzystając z cienkiego sznureczka, zmierzyć średnicę pierścionka, który na nas pasuje, lub przyrównać pierścionek do wydrukowanej tabeli rozmiarów.

Porównywarka rozmiarów nie jest idealnie precyzyjnym, ale dość skutecznym narzędziem, dzięki któremu możemy zamawiać pierścionki nawet przez internet, bez poważnych obaw. Przejrzysta tabelka pozwala na jak najlepszy dobór. Jeśli mamy do dyspozycji także sklep stacjonarny, warto przymierzyć kilka sąsiednich rozmiarów, by upewnić się, że dana wersja jest dla nas najwygodniejsza. W przypadku zakupu prezentu niespodzianki (na przykład pierścionka zaręczynowego) nie jest to oczywiście możliwe.

Biżuteria dopasowana do nas

Czasami zapominamy, że to ubrania i akcesoria mają się dopasowywać do nas, a nie my do nich. Warto zadbać, aby biżuteria, którą wybieramy, nie utrudniała nam codziennego funkcjonowania, a jedynie pełniła swoją podstawową funkcję – wspaniale zdobiła. Dobierając rozmiary pierścionków, powinniśmy uwzględniać ewentualność kurczenia i rozszerzania się tkanek, co mogłoby wpływać na komfort noszenia pierścionka. W razie wątpliwości warto wybrać delikatnie większą opcję, aby nie skazywać się na niewygodę.

Ze specjalistą jubilerstwa dobrze jest ustalić także właściwości kruszcu, na który się decydujemy. Jeśli w trakcie upałów na przykład obrączka zwiększy swoją średnicę, jej codzienne noszenie może stać się niewygodne, a nawet niebezpieczne. Czasami warto też wziąć pod uwagę, czy pierścionek, na który się decydujemy, jest minimalistyczną obrączką, czy na przykład ma dużo żłobień i zdobień, co także może wpływać na odczucia podczas noszenia.

Różne rodzaje pierścionków

Oczywiście pierścionki to nie tylko zaręczynowe i ślubne propozycje. Na rynku znajdziemy teraz szereg ciekawych i niebanalnych opcji, takich jak duże pierścienie na kilka palców, pierścionki na kciuk czy drobne, minimalistyczne okręgi, zakładane na wyższe paliczki. Wybór jest ogromny, a od nas zależy, która wersja naszym zdaniem najlepiej uzupełni codzienne i wyjściowe stylizacje. Brzęczące, srebrne obrączki dopasowane do skromnej celebrytki? Złoty pierścionek z brylantem? A może wytłaczany, majestatyczny sygnet?

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here