Różnice między kredytem firmowym a gotówkowym dla osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą

0
1041
Różnice między kredytem firmowym a gotówkowym dla osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą

Prowadzenie firmy wiąże się z wieloma kosztami. Sfinansowanie bieżącej działalności lub inwestycji za pomocą środków obrotowych nie jest łatwe. Warto się w tym przypadku posiłkować kredytem. Jeśli prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą, możemy zdecydować się zarówno na klasyczny kredyt firmowy, jak i standardowy kredyt gotówkowy. Przyjrzyjmy się ich podobieństwom i różnicom.

Kredyt firmowy a gotówkowy – podobieństwa

Przy kredycie firmowym lub gotówkowym nie musimy informować banku o celu. Z założenia każdy z tych kredytów może służyć pozyskaniu środków na bieżące potrzeby. Przy obu kredytach badana jest także nasza zdolność kredytowa, czyli zdolność do spłacania zobowiązania w terminie. Odbywa się to przez przekazanie bankowi niezbędnych zaświadczeń, z których wynikają nasze dochody i wydatki. Wśród dokumentów, które są uznawane przez bank, znajduje się m.in. deklaracja podatkowa PIT-36, KPiR (Księga Przychodów i Rozchodów) lub Rachunek Zysków i strat – przy większej firmie. Do uzyskania kredytu wymagane są także inne dokumenty, jak np. zaświadczenie o wpisie do CEIDG, zaświadczenie o nadaniu NIP lub numeru REGON czy też zaświadczenie z ZUS oraz urzędu skarbowego o niezaleganiu w podatkach i składkach na ubezpieczenia społeczne.

Kredyt firmowy a gotówkowe – istotne różnice

Kredyty firmowe i gotówkowe nie są jednak identyczne. Istotną różnicą między nimi jest to, że uzyskanie tego pierwszego wiąże się dla nas z większą liczbą formalności. Bank bierze w takim przypadku pod uwagę przy obliczaniu zdolności kredytowej nie tylko zobowiązania firmy, ale również prywatne. Oprócz tego niektóre branże oceniane są przy udzielaniu kredytu jako bardziej ryzykowne. Obniża to nasze szanse na uzyskanie środków z kredytu. Wśród takich ryzykownych branż znajduje się np. branża budowlana oraz transportowa. Branże obarczone ryzykiem inwestowania ze strony banku zmieniają się na bieżąco, w zależności od sytuacji na rynku. Kredyty firmowe oferowane przez banki mają często wyższe maksymalne kwoty, na jakie mogą być udzielone. Banki wychodzą bowiem z założenia, że firmy często inwestują środki z udzielonego kredytu, pomnażając swój kapitał, co przekłada się doskonale na zyski oraz płynność finansową.

Kredyty dla firm – gdzie znajdziemy najlepszą ofertę?

Kredyty gotówkowe dla firm prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz kredyty dla firm to produkty kredytowe, które oferuje wiele banków działających na terytorium Polski. Najlepsze w danym miesiącu oferty znajdziemy w porównywarkach kredytowych online. Dane na temat poszczególnych kredytów w danych bankach zmieniają się tutaj niemal każdego dnia na podstawie informacji przesyłanych przez obserwatorów rynku, klientów banku i samych pracowników banków, którym zależy na rozpowszechnieniu swojej oferty kredytowej.

Jednym z banków, który proponuje kredyty dla dużych firm oraz osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, jest Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Znajdziemy tutaj produkty o korzystnym oprocentowaniu, które mogą być, przy spełnieniu niezbędnych formalności, wypłacone już tego samego dnia. To bardzo ważne, bo pozwalają one na szybkie zareagowanie na sytuację finansową, w której znajduje się aktualnie nasza firma.

Ciekawą propozycję kredytową posiada Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Znajdziemy tu kredyty gotówkowe zarówno dla osób prywatnych, jak i firm, z korzystnym stałym oprocentowaniem, co pozwoli na ochronę przed szalejącą inflacją, która powoduje konieczność podwyższania stóp procentowych.

Źródła:

https://chwilowo.pl/wiedza/poradnik-o-pozyczaniu/jednoosobowa-dzialalnosc-gospodarcza-a-kredyt-gotowkowy/

https://www.totalmoney.pl/artykuly/kredyt-gotowkowy-dla-osob-prowadzacych-jednoosobowa-dzialalnosc-gospodarcza

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here