Skakanka – jakie efekty daje trening z jej użyciem?

0
875
Skakanki

To niedoceniany produkt w regularnych treningach, często kojarzony wyłącznie z aktywnością dzieci. Jednak, jeżeli marzysz o zrzuceniu zbędnych kilogramów i chcesz wyrzeźbić sylwetkę, skakanka idealnie się sprawdzi! Dzięki niej nie potrzebujesz skomplikowanych i drogich sprzętów – to sprzymierzeniec w walce o piękną i szczupłą sylwetkę. Przekonaj się, co możesz dzięki niej zyskać.

Skakanki mają same zalety, bo angażują do pracy mięśnie nóg, łydek, ramiona, a także pośladków i brzucha, skutecznie je wzmacniając. Taki wysiłek fizyczny poprawia wydolność organizmu, wzmacniając również układ krążenia – po treningu masz dotleniony cały organizm. Szukaj odpowiednich wersji treningowych produktu, jeśli chcesz na stałe włączyć go do regularnych ćwiczeń.

Jak ćwiczyć ze skakanką?

Wbrew pozorom to niezwykle funkcjonalny przyrząd do ćwiczeń – skakanie na niej jest niezwykle proste, choć wymaga koordynacji ręka-noga. Na początku poleca się robić to wolno i obunóż, zanim zaczniesz wykonywać bardziej skomplikowane ruchy. Przedmiot pozwala na wykonywanie różnych ewolucji, a zaawansowane techniki dotyczą skoków:

  • na dwóch nogach,
  • na jednej nodze
  • naprzemiennych,
  • z jednoczesnym unoszeniem wysoko kolan,
  • ze skrzyżowanymi nogami,
  • typu twist, gdy obracasz biodra w trakcie podskoku,
  • z boku na bok,
  • typu ósemki, w których krzyżujesz skakankę podczas skoku.

Żeby nie nabawić się kontuzji, wybierz obuwie sportowe z podeszwą, która będzie amortyzować podskoki. Dużą rolę odgrywa także prawidłowa technika – w czasie ruchu kolana i łokcie powinny być lekko ugięte. Utrzymuj proste plecy i wciągnięty brzuch, a ramiona trzymaj blisko tułowia. Kluczem do sukcesu jest regularność, dlatego efektowne treningi na skakance to ćwiczenia wykonywane co najmniej 3 razy w tygodniu przez 30 minut. Przy prawidłowo wykonywanych ćwiczeniach, pierwsze efekty są zauważalne już po miesiącu!

Co daje trening z użyciem skakanki?

Zalety skakania na skakance są zaskakujące, a jej największą korzyścią jest szybkie i skuteczne redukowanie tkanki tłuszczowej. W 30 minut możesz spalić nawet 400 kalorii, ale to męczący trening, więc zaczynaj od krótszych sesji. Rezultaty to suma regularnych ćwiczeń, które wzmacniają dużo mięśni i przyczyniają się do wysmuklenia całego ciała, poprawiając jednocześnie wygląd poszczególnych partii. Oprócz tego wzmacniasz równowagę, refleks, gibkość i skoczność. Skakanie poprawia cech motoryczne, sprawność stawów, stan i elastyczność skóry oraz zmniejsza poziom cellulitu. Dzięki podskokom wzrośnie Twoja wydolności organizmu i poprawi się działanie układu krwionośnego, ponieważ ćwiczenia ze skakanką zaliczane są do niezwykle skutecznych ćwiczeń cardio.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here