Sklep z miodami – co zwrócić uwagę kupując miód?

0
968
Sklep z miodami

Miód jest znany ludzkości od dawna. Posiada wiele dobroczynnych właściwości, które przez wieki były wykorzystywane w leczeniu niektórych schorzeń. Obecnie miód jest cenionym produktem, ze względów smakowych i zdrowotnych. Istnieje wiele rodzajów miodu i miejsc, w których można go kupić. Na co jednak zwracać uwagę, aby wybrać najlepszych miód?

Kraj pochodzenia

Wybierając miód, należy zwrócić uwagę na kraj jego pochodzenia. Warto kupować lokalne wyroby, które gwarantują naturalność i dobrą jakość produktu. Sklep z miodami, wydaje się rozsądnym wyborem, podczas poszukiwań odpowiedniego rodzaju miodu. Są to specjalistyczne sklepy, w których znajdziemy wiele odmian miodu, od lokalnych dostawców. Wybierając sklep z miodami, mamy pewność co do pochodzenia produktu.

Krystalizacja

Ważną informacją jest fakt, że prawdziwy „swojski” miód powinien poddawać się procesowi krystalizacji. Następuje to zazwyczaj w czasie od 3 do 4 miesięcy od daty produkcji. Wyjątek stanowią miody akacjowe i spadziowe, które dopiero po około 12 miesiącach mogą się skrystalizować.

Cena

Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na cenę produktu. Zbyt niska cena miodu powinna zaniepokoić, ponieważ może świadczyć o tym, że miód pochodzi z krajów Azjatyckich. Pszczoły w tym regionie dokarmiane są cukrem, przez co miód jest gorszej jakości. Istnieje wiele rodzajów miodów, cena zależy właśnie od jego odmiany. Do najdroższych miodów zaliczają się miody wrzosowe a do najtańszych między innymi miody wielokwiatowe i rzepakowe. Sklep z miodami to miejsce, w którym możemy mieć pewność, że miody są wysokiej jakości, dzięki certyfikatom ekologicznym.

Jaki miód wybrać?

Oprócz zwracania uwagi na kraj pochodzenia, proces krystalizacji czy cenę miodu, należy wybrać jego odpowiedni rodzaj. Najwięcej wartościowych substancji mają miody o ciemnej barwie. Posiadają one między innymi spore ilości antyoksydantów, które mają dobroczynny wpływ na organizm człowieka. Antyoksydanty spowalniają na przykład procesy starzenia się komórek. Czasami stacjonarny sklep z miodami, oferuje możliwość sprawdzenia jakości wyrobu, w formie degustacji. W domu również można sprawdzić, czy miód jest pochodzenia naturalnego. Wystarczy nałożyć miód na łyżeczkę, ekologiczny produkt powinien tworzyć stożek podczas nalewania. Natomiast wlany do szklanki z wodą, miód powinien opadać na dno i powoli się rozpuszczać.

Miód zawiera wiele różnych witamin i minerałów, pozytywnie wpływających na zdrowie. Są to między innymi wapń, magnez, żelazo czy potas, jak również witamina C, niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dlatego warto wybierać miód ze sprawdzonych i certyfikowanych źródeł, które zapewniają gwarancję jakości.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here