Skuteczne odstraszacze dla psów

0
783
Skuteczne odstraszacze dla psów

Niszczenie przedmiotów to jedno z nieprawidłowych zachowań u psów. Trudno jest wytłumaczyć zwierzakowi, że nie wolno tego robić. Psy przeważnie gryzą meble i pozostawione na wierzchu przedmioty, gdy zostają na długie godziny same w domu. Aby oduczyć psa tego złego nawyku, należy sięgnąć po odstraszacz dla psów.

Skuteczne preparaty

Zniszczenia mogą się pojawić zarówno w domu, jak i w ogrodzie. W domu są to przeważnie pogryzione meble, kable, dywany i obuwie, a w ogrodzie zniszczenia obejmują rabaty i trawniki. Zakupienie odstraszacze dla psów to będzie pierwszy krok do wychowania pupila. Skuteczne preparaty są dostępne w sklepach zoologicznych. Są one w płynie, w formie sprayu, który ma zapach odstraszający psy, a jest neutralny dla ludzi, oraz w postaci granulatu.

Zarówno płyny przeznaczone do pomieszczeń zamkniętych, jak i do ogrodu, są nietoksyczne dla ludzi, roślin i zwierząt. Należy jednak pamiętać, że substancja aktywna zawarta w odstraszaczu, może być szkodliwa dla organizmów wodnych. Nie powinno się więc rozpylać takich środków obok akwarium lub w pobliżu oczka wodnego.

Aplikację płynu w domu należy powtórzyć kilka razy dziennie na meble, podłogi, dywany i inne przedmioty, które są gryzione przez psa. Odstraszacz dla psów stosowany w ten sposób przez kilka dni, powinien już zadziałać i dać pierwsze wyniki w odzwyczajaniu czworonoga od szkodliwych nawyków.

Psy niszczą rzeczy, ponieważ się nudzą. Poza zakupieniem odstraszacza dla psów, powinno się zadbać bardziej o zwierzę, wychodzić z psem na długie spacery i kupić dla niego zestaw gryzaków, zabawek i kości. Zapewnienie psu rozrywki i spryskiwanie mebli oraz chowanie obuwia i innych przedmiotów, które pies gryzie, z pewnością pomoże w pozbyciu się szkodliwych nawyków u psa.

Jakie są rodzaje odstraszaczy dla psów?

Podstawowy podział to środki do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Jeśli pies gryzie buty i kable, to należy je spryskać specjalnym płynem o gorzkim smaku.

Kolejny rodzaj to płyn odstraszający psy od suki, która ma cieczkę. Zastosowanie tego preparatu powoduje, że w tym okresie spacer nie będzie tak bardzo uciążliwy, ponieważ odstraszacz skutecznie zneutralizuje zapach przyciągający psy.

Psy często wyrządzają duże szkody w ogrodzie. Znakują teren, pozostawiają swoje odchody, rozkopują grządki i wykopują ziemię z doniczek. W tym przypadku pomocny będzie odstraszacz dla psów w postaci granulatu. Granulki umieszcza się w miejscu niewskazanym dla częstych odwiedzin psa. Aplikację granulatu powtarza się co dwa miesiące. Z granulek wydziela się zapach odstraszający psa.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here