Specjalne karmy dla psów rasowych – czy warto w nie inwestować?

0
1285
Specjalne karmy dla psów rasowych

Posiadając rasowego psa chcemy szczególnie zadbać o jego zdrowie. Często decydujemy się więc na zakup specjalnej karmy, odpowiadającej danej rasie. Czy rzeczywiście to ma sens? Czy taka inwestycja się opłaca czy wyrzucamy w ten sposób pieniądze?

Czy rasa psa ma znaczenie?

Oczywiście nie jest tak, że każdy pies powinien spożywać ten sam rodzaj karmy. Wiele czynników decyduje o tym, jaki rodzaj pożywienia wybrać. Między innymi istotny jest wiek psa, kwestia jego sterylizacji, różnego rodzaju alergie pokarmowe, a także inne schorzenia. A czy rasa ma znaczenie? Należy podkreślić, że istotna jest nie tyle rasa, ale wielkość psa. W sklepach stacjonarnych i internetowych, takich jak dolina-noteci.pl znajdziesz podział karm ze względu na rozmiar psa. Najczęściej wyróżnia się karmę dla małych ras oraz karmę dla średnich i dużych ras. Różnią się one przede wszystkim składem, które wspomaga określone przestrzenie ich rozwoju.

Karma dla małych ras

W odniesieniu do małych ras należy wskazać iż takie psy dużo szybciej osiągają dorosłość, niż ich duże odpowiedniki. Poza tym małe pieski są dużo bardziej aktywne, więc w efekcie mają większe zapotrzebowanie na energię. Charakteryzuje je również dużo szybsza przemiana materii. Karma dla małych ras będzie zatem „naładowana” energetycznie, aby dostarczać pieskom jak największą dawkę składników, odpowiedzialnych za produkcję energii. Poza tym małe psy jedzą częściej (nawet od 4 do 6 razy dziennie), ale za to mniejsze porcje. Specjalna karma dla małych ras dostosowana jest zatem do ich sposobu żywienia. Wybierając karmę dla małych ras należy jednak zwrócić uwagę na to, w jakim wieku jest dany pies. W sklepie internetowym dolina-noteci.pl możesz znaleźć karmy dla psów różnych ras i w różnym wieku.

Karma dla dużych ras

W odniesieniu do dużych ras należy natomiast zauważyć, że te psy są zdecydowanie bardziej podatne na różnego rodzaju dolegliwości żołądkowe. W związku z tym ich karma musi nie tylko dostarczać im odpowiedniej dawki energii, ale również dbać o właściwą przemianę materii. Karma dla dużych psów zawiera zatem najczęściej dodatkowe owocowe, warzywne lub zbożowe składniki, które wspomagają proces trawienia i przyspieszają przemianę materii. Ich pożywienie powinno być też odpowiednio dawkowane. Duże psy powinny jeść zdecydowanie rzadziej niż te małe. Co najwyżej raz – dwa razy dziennie.

Gdzie kupić odpowiednią karmę?

Karma dla psów, dostępna w sklepach stacjonarnych najczęściej nie jest dostosowana ani do konkretnego wieku, wymagań, ani rasy psa. Dbając o swojego pupila warto więc zajrzeć do oferty sklepów specjalistycznych. Odpowiednią karmę znajdziesz między innymi w sklepie internetowym dolina-noteci.pl.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here