Spodnie dresowe – dlaczego warto je mieć?

0
1720
Spodnie dresowe – dlaczego warto je mieć

Wiele osób nad elegancję stawia wygodę. Nie od dziś wiadomo, że najwygodniejsze są stroje sportowe. Wśród nich prym wiedzie dres. Miłośnicy tego typu odzieży podkreślają, że ważna jest dla nich całkowita swoboda ruchu, brak uciskających szwów, a także duża elastyczność tego typu bluz oraz spodni, gdy przytyjemy kilka kilogramów.

Typowe podejście do dresu

Duża część z nas wybiera dres jako strój, w którym chodzi się po domu, zakłada do sprzątania lub innych prac tego typu. Część z nas zajmuje się aktywnie sportem, i wykorzystuje taką odzież zgodnie z jej pierwotnym przeznaczeniem – do wysiłku fizycznego.

Dosyć długo takie preferencje, jeżeli chodzi o outfit noszony poza siłownią, mogły dosyć niekorzystnie odbijać się na naszej prezencji, gdyż pojęcie elegancji było dosyć sformalizowane i sztywne. Jednak dziś wygoda nie oznacza już, że wyglądamy niedbale.

Metamorfoza spodni dresowych

Przenikanie się różnych stylów i bardzo mocno widoczne dążenie do zestawiania elementów, pierwotnie pochodzących z innych obszarów mody, zmieniły całkowicie obowiązujące trendy. Złe czasy dla wszystkich, którzy lubią przede wszystkim wygodny strój – minęły chyba bezpowrotnie.

Współcześnie dres (choć dalej nie wybierzemy się w nim do teatru ani opery) stał się modną częścią ulicznych i miejskich stylizacji. Szczególnie spodnie dresowe męskie przeszły wyraźną metamorfozę. Nie są już przede wszystkim tak luźne jak jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu. Dominują fasony bardziej dopasowane, często wykończone ściągaczem u dołu.

Typowa kolorystyka dresów męskich

Jeżeli chodzi o kolorystykę męską na naszych ulicach, dominują raczej wersje jednokolorowe, często ciemne lub szare. W połączeniu np. z odrobinę luźnym t-shirtem oraz kurtką jeansową bronią się całkowicie. Do tego można dodać sportowe obuwie według naszych preferencji. W takim zestawieniu spodnie dresowe męskie tracą już praktycznie swój pierwotny, treningowy charakter.

Dres

Podkreślenie sylwetki

Warto wykorzystać potencjał, jaki tkwi w dresie. Jeżeli zdecydujesz się na nieco obcisły wariant – zyskasz możliwość podkreślenia swojej sylwetki. Będzie to szczególnie wskazane w przypadku zgrabnych nóg. Decydując się na tego typu ubiór możemy wyglądać bardzo ciekawie i seksownie.

Kiedy najlepiej nosić spodnie dresowe?

Modny fason dresów w zestawieniu z nie za dużym t-shirtem i sneakersami sprawdzi się przede wszystkim w sytuacjach nieformalnych – szybkie zakupy w osiedlowym sklepie, wypad do baru mlecznego czy spacer z psem. Musimy jednak zachować pewną ostrożność, jeżeli chodzi o taki styl, zwłaszcza w kontaktach z ludźmi starszej daty. Dla nich świat wygląda nieco inaczej – również świat mody. Dres może być przez nich odebrany jako brak dobrych manier.

Dres – łatwy w praniu

Jak widać, dresy mają dużo zalet. Jedną, istotną z nich, o której jeszcze nie mówiliśmy, jest też fakt, że dres jest łatwy w praniu. Stosowane dzisiaj odmiany bawełny z domieszkami syntetycznymi dobrze reagują na detergenty oraz wysokie temperatury wody. Piorą się dobrze i szybko schną. Procesy produkcyjne w dzisiejszych wytwórniach odzieży gwarantują też to, że nawet po wielu praniach dresy nie tracą żywych kolorów. Szczególnie dotyczy to asortymentu, pochodzącego od znanych i renomowanych producentów.

Czy warto zdobyć się na odwagę i eksperymentować ze spodniami dresowymi? Z całą pewnością tak! Jeżeli brak nam śmiałości, możemy zawsze poprosić kogoś życzliwego o skomentowanie stroju, jaki akurat mamy na sobie. Czasy się zmieniają, i nie jest już tak jak dawniej. Dres, przeznaczony w zamyśle przede wszystkim jako strój do noszenia po treningu – wywędrował z szatni sportowców na nasze ulice.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here