Sposoby na mieszkaniowe open space

0
1971
Sposoby na mieszkaniowe open space

Mieszkania typu open space cieszą się coraz większą popularnością. Duża, otwarta przestrzeń ma wiele zalet, ale nie brakuje im też wad. Dlatego bardzo ważna jest ich odpowiednia aranżacja, która wykorzysta mocne strony tego typu pomieszczeń.

Co znaczy open space?

Standardowe mieszkanie ma wydzielone konkretne pomieszczenia i z reguły jest stosunkowo niskie. Jednak od pewnego czasu można zaobserwować popularność lokali cechujących się nietypowymi możliwościami aranżacyjnymi. Wśród nich najczęściej pojawiają się mieszkania typu open space, w których poszczególne strefy nie są ograniczone ścianami działowymi i występują w nich wysoko zawieszone sufity. Dawniej tego typu przestrzenie pojawiały w pofabrycznych budynkach i zyskały popularność jako tzw. lofty. Duże zainteresowanie tego typu lokalami sprawiło, że deweloperzy coraz częściej budują inwestycje z soft loftami, czyli nowymi mieszkaniami posiadającymi duże, otwarte powierzchnie. Jednak nawet w starym budownictwie może stworzyć przestrzeń typu open space.

Open space w domowym wnętrzu

Obecnie nie tylko w biurach i mieszkaniach pojawiają się przestrzenie typu open space. Takie rozwiązanie coraz częściej wykorzystuje się też w domach jednorodzinnych. W końcu daje nam to duże możliwości aranżacyjne. W przypadku domów jednorodzinnych pozwala też stworzyć spójne wnętrza i podkreślić ich nowoczesny styl. Największą zaletą open space są otwartość i wizualne powiększenie wnętrza. Jednak nie w każdym przypadku jest to zaletą. Często możemy się poczuć przytłoczeni! Najlepszym sposobem, żeby tego uniknąć jest podział przestrzeni na oddzielne obszary. Istnieje wiele sposobów na uzyskanie tego efektu. Najłatwiej będzie, gdy użyjesz do tego odpowiednich mebli. Dzięki temu nie tylko podzielisz przestrzeń na różne strefy, ale utworzysz wymarzoną aranżację. Może to być styl glamour, nowoczesny, a nawet klasyczny czy retro. Wszystko zależy od tego, jakie meble wybierzesz. Innym sposobem na podzielenie przestrzeni w mieszkaniu open space jest wykorzystanie kontrastujących kolorów lub wykorzystanie roślin. Tak naprawdę niewiele trzeba, aby ogromne powierzchnie zamienić w przytulne gniazdko.

Jak zyskać przestrzeń?

Open space to doskonały sposób na uzyskanie większej przestrzeni. Takie rozwiązanie szczególnie przydatne jest w kawalerkach i niewielkich mieszkaniach. Pozwala to na lepsze wykorzystanie powierzchni, którą dysponujemy, ale też gwarantuje wyższą funkcjonalność. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem opartym na idei open jest zaprojektowanie wnętrza z kuchnią otwartą na salon. To pomaga wytworzeniu przestrzeni, w której mieszkańcy mogą ze sobą swobodnie rozmawiać, chociaż przebywają w innych pomieszczeniach. Mieszkania typu open space charakteryzują się dużą przestrzenią, ale można ją jeszcze powiększyć. Przede wszystkim należy postawić na jasne barwy i zadbać o odpowiednie oświetlenie. Musimy też pamiętać o prostych meblach w nowoczesnym stylu, które nie zagracą wnętrza.

 Gethome.pl – portal nieruchomości na sprzedaż i wynajem

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here